Mavraj mbetet në Bundesliga 2, “In der Nähe von Greuther...

Mavraj mbetet në Bundesliga 2, “In der Nähe von Greuther Fürth zurückzukehren”(rikthim te G.Furth)

122
0

Largimi i kapitenit Kuq e Zi  Mërgim Mavraj nga Ingolstadt pas rrëzimit të skuadrës bavareze në kategorinë e tretë është vetëm çështje kohe.

Vështirë se mbrojtësi i kombëtares shqiptare, i cili në merkaton e dimrit u transferua me shumë bujë te Ingolstadt, do të pranojë të luajë në në ligën e tretë gjermane dhe transferimi në një tjetër skuadër është opsioni i vetëm për 33-vjeçarin kuqezi.

Mavraj pëlqehet shumë nga drejtuesit e Greuther Furth, klubi i Bundesligës së dytë tek i cili mbrojtësi bëri shpërthimin e madh si futbollist.

Lojtari është në kontakte e me drejtuesit e skuadrës verdhejeshile dhe me shumë gjasa edhe sezonin e ardhshëm do të luajë në Bundesligën e dytë gjermane pasi pritet që të firmosë me Greuther Furth.

loading...