‘Maska ime për ty’, ambasadorja Yuri Kim mesazh në shqip: Jemi të...

‘Maska ime për ty’, ambasadorja Yuri Kim mesazh në shqip: Jemi të gjithë bashkë

247
0

Në një postim në twiter Ambasadorja Yuri Kim ka dhënë një mesazh sensibilizues për mbajtjen e maskës.

 

Në këtë video mesazh të postuar në llogarinë e saj Ambasadorja shprehet se është mirënjohse për sakrificën e mjekëvë dhe infermierëve dhe se në këtë situatë të gjithë jemi bashkë

 

.” Sepse jam mirnjohëse për çdo sakrificë të bërë nga mjekët, infermierët dhe shkencëtarët deri tani.Sepse kujdesem për familjen dhe kolegët. Sepse në këtë situatë jemi të gjithë bashkë.Maska ime për ty ” ka shprehur ambasadorja