Mashtroi 10 biznesmenë, gjykata DËNON stomatologen Olesia Duka

Mashtroi 10 biznesmenë, gjykata DËNON stomatologen Olesia Duka

362
0

Gjykata e Durrësit dënon me 15 vite burg stomatologen Olesia Duka. Ndërkaq, mësohet se me gjykim të shkurtuar, për Dukën është caktuar 10 vite.

Kjo e fundit akuzohet nga Prokuroria për “mashtrim” dhe për “mashtrim me pasoja të rënda” për 10 persona.

Dentistja Olesia Duka u arrestua vitin e kaluar pas akuzohet se ka marrë 900 mijë euro përmes mashtrimit disa biznesmenëve në Durrës dhe Tiranë.