MASAT E REJA! Ndryshojnë oraret, mbyllemi në orën 20:30, në fuqi nga...

MASAT E REJA! Ndryshojnë oraret, mbyllemi në orën 20:30, në fuqi nga 24 dhjetori!

197
0

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu bëri sot me dije se duke filluar nga 24 dhjetori deri më 4 janar, kufizimi i lëvizjes së qytetarëve do të jetë nga ora 20:30 e darkës deri në 6:00 të mëngjesit.

‘Kufizime nga ora 20 e 30 deri në 6, duke nisur nga data 24 Dhjetor deri në 4 Janar. Prej datës 5 Janar kufizimi rikthehet në orën 22:00. Kufizimi i aktiviteteve të vareve dhe restoranteve fastfood dhe bareve duke filluar nga ora 20 e 30 deri në 6 të mëngjesit.’- u shpreh ministrja.