Maltese Falcon, jahti më i madh dhe më modern në botë ankorohet...

Maltese Falcon, jahti më i madh dhe më modern në botë ankorohet në Turqi (FOTO)

115
0

Elena Ambrosiadou, një biznesmene me origjinë greke, arriti në pushimoren turke Bodrum me jahtin e dytë më të shtrenjtë në botë Maltese Falcon.

Screenshot_8.jpg

Jahti me flamur të Maltës ankoroi tek kështjella në Bodrum, ndërsa dhe iu afrua portit për të ngarkuar karburant, raporton Anadolu Agency.

Screenshot_7.jpg

Maltese Falcon është një nga jahtet më të mëdha dhe më modern në botë. Ai ka një gjatësi prej 88 dhe një gjerësi prej 12.5 metrash, ndërsa kushton 135 milionë euro dhe ka tërhequr vëmendjen e një numri të madh të popullsisë vendase, por edhe të turistëve.

Screenshot_6.jpg

Në jahtin luksoz gjendet palestër, dhomë masazhi dhe kinema.

Screenshot_4.jpg

FOTO PËRRALLORE TË JAHTIT MALTESE FALCON:

Screenshot_3.jpg

loading...