Makina përfshihet në flakë, vdes shqiptari në Kosovë

Makina përfshihet në flakë, vdes shqiptari në Kosovë

256
0

 Një shqiptar i Kosovës nga fshatrat e Skënderajt ka humbur jetën pasi makina e tij u përfshi nga flakët.

Ngjarjen tragjike ka ndodhur në Prekaz të Epërm, ndërsa rasti është konfirmuar edhe Policia e Kosovës. Zëdhënësi i Policisë për rajonin e Mitrovicës, Avni Zahiti, është shprehur se policia dhe zjarrfikësit kanë dalë menjëherë në vendin e ngjarjes

“Brenda veturës së djegur është një viktimë”, ka bërë të ditur Zahiti, por nuk ka dhënë detje për viktimën dhe për shkaqet e mundshme. Ngjarja po hetohet nga strukturat e posaçme.