“Ma hiq, ma hiq shpejt! Nuk e dua më!”/ Gazetarja tmerrohet teksa...

“Ma hiq, ma hiq shpejt! Nuk e dua më!”/ Gazetarja tmerrohet teksa raporton live, gjarpri në qafë i pickon mikrofonin, e reja ngrin në vend nga frika (VD)

336
0

Një video me gjarpër është bërë virale në rrjet. Reporterja australiane Sarah Caëte poraportonte live me një gjarpër rreth qafës. Në një moment kur ajo po fliste, gjarpri u “provokua” dhe sulmoi mikrofonin duke i dhënë disa kafshime të shpejta. Në një intervistë në emisionin e mëngjesit Australian Today Today ’, gazetarja Cawte tregoi prapaskenat e skenës që e tmerroi.

https://images2.corriereobjects.it/methode_image/Video/2020/02/07/Interni/Foto%20Interni%20-%20Trattate/reporter_australiana_serpente_640_ori_crop_master__0x0_320x180.jpg

“U frikësova sepse dora ime ishte aq afër vendit ku po gjarpri po kafshonte. Ishte shumë e frikshme! Sapo mbarova raportimin i thashë kujdestarit “Ma hiq, ma hiq shpejt! Nuk e dua më!”, -tha gazetarja.

 

Burimi: Corriere.it