Lulzim Basha pas votimeve: Shqiptarët refuzuan Ramën

Lulzim Basha pas votimeve: Shqiptarët refuzuan Ramën

262
0

 

Kreu i opozitës, Lulzim Basha në një konferencë për mediat pas mbylljes së procesit të votimit ka thënë se sot shqiptarët braktisën maskaradën e votimit partiak. Basha tha se 85 përqind refuzuan votimet e paligjshme.

 

Madje Basha shkoi dhe më tej teksa tha se Edi Rama ëhstë refuzuar edhe socialistët. Kryedemokrati foli po ashtu edhe për manipulime në zgjedhje.

 

Ka pas blerje votash, kërcënim për të marrë pjesë, përdorim të administratës dhe mbushje kutish”, tha Basha.