Luksi i shfrenuar i VIP-ave shqiptarë, pushimet mijëra euroshe në Mykonos! Krah...

Luksi i shfrenuar i VIP-ave shqiptarë, pushimet mijëra euroshe në Mykonos! Krah Nusretit personazhet që zgjodhën destinacionin e shtrenjtë

412
0

Nga Blendi Fevziu tek Arbana Osmani duket se të gjithë personazhet e shoëbiz-it shqiptar kanë zgjedhur të shkojnë në Mykonos.

Ishulli i famshëm grek, Mykonos njihet për jetën e shfrenuar mes luksit, dhe VIP-a nga e gjithë bota zgjedhin të vizitojnë këtë destinacion që ngjan me një parajsë. Bardhësia që karakterizon të gjithë shtëpitë e ishullit, me një arkitekturë unike dhe pozicionimi shkallë-shkallë, falin një pamje madhështore.

 

Por, sikurse është një destinacion i lakmuar aq është dhe i shtrenjtë! Një natë në Mykonos kap shifra të ‘çmendura’ për njerëz të thjeshtë. Vlera minimale 1 mijë euro për një dhomë hoteli, e bën të lakmuar por të paarrirë.

 

Duket se VIP-at shqiptarë e kanë të parin në listë kur bëhet fjala për të pushuar gjatë sezonit veror. Ujrat e kaltra më një magji ngjyrash dhe restorantet e clubet luksoze, shoqëruar me arkitekturën e pahasur në asnjë vend tjetër, por edhe Nusreti( kuzhinieri i famshëm me stilin e tij të veçantë) janë tundimet që bëjnë të bien pre njerëzit ‘e pasur’ të Shqipërisë.