Luiza Gega madhështore, thyen rekordin kombëtar

Luiza Gega madhështore, thyen rekordin kombëtar

316
0

Luiza Gega ka shënuar një nga performancat e saj më të mira në karrierë, teksa në Mitingun e Berlinit ka marrë vendin e tretë në disiplinën e 2000 metrave me pengesa.

Atletja shqiptare mbërriti me kohën 6:00.07, që përfaqëson edhe rekordin kombëtar, në një garë të fortë të fituar nga gjermania Gesa Krause, që me 5.52.80 vendosi edhe kohën më të mirë në botë.

Ndërkohë në rrjetet sociale Gega u tregua shumë e lumtur, madje thotë që ndihet vërtet “në formë shumë të mirë” dhe mezi pret fillimin e kampionatit botëror që do të zhvillohet në Doha këtë vit.

 

https://www.instagram.com/p/B14W5RPA6dp/?utm_source=ig_web_copy_link