Letra/Tenori Agim Hushi : Ja çfarë i kerkon Edi Rames

Letra/Tenori Agim Hushi : Ja çfarë i kerkon Edi Rames

383
0

I dashur Edi Rama

Po ju drejtohem sic do kishit deshire ju tju drejtoheshin te gjithe qytetaret e ketij vendi kryeministrit te tyre!

Ju jeni kryeministri yne dhe kete se luan as topi!

Jeni dhe ndryshe nga ce thote opozita keni dhe shume merita e suksese te padiskutueshme ne qeverisje!

Por me sukseset e tua do te bashkengjitej edhe dorheqja juaj e parevokueshme!

Eshte e tmerrshme mos ta keni kuptuar qe shumica e popullit sju don apo mbase sju kupton!

Mos e mendoni veten vec si objekt te opozites!

Eshte e tmerrshme qe shqiptaret te kene nje krye nje llafollog qe thote gjithcka por qe sthote asgje!

Te mos ju vije keq dhe mos ju shkoje neper mend se pervec jush ska se kush ti udheheqi shqiptaret! Te jesh i bindur se do gjindet nje njeri me i mire se ju!

Sju duan te rinjte, studentet, pensionistet, punetoret, sipermarresit, nenat!

Ju akuzojne per vjedhes dhe vazhdoni te ruani me perpjekje poziten e nje te ndershmi te paprovuar nga drejtesia!

Si mund ta mbani pushtetin!

Perzute kombin dhe akoma spo bindeni si ikja e popullit eshte nje krim ne duart tuaja!

Ju jeni nje kryeminister me disa arritje por jo i mire dhe me i miri!

Skeni faj edhe kur agrivoheni se pushtetin e keni fituar me merite dhe rruge demokratike!

Por jo si demokrat i vertet!

Ju mbani ne kembe nje pushtet totalitare ne thelb me vota 100% moniste!

Ikni si zoteri dhe clirojeni popullin tend prej pushtetit monist!

Merr me vete se e ke forcen te gjithe zagaret qe mbajne peng demokracine shqiptare!

Behu Heroi i Kohes Tone!!!

Behu i rralle!

Dhe athere do jesh ne pushtet te vertete, do jeshe heroi yne!

Si per fund do tju thoja dicka:

Kur flisni nuk gaboni kurre

Kur qeverisni jeni e kunderta!