Lëkundje tërmeti në Veri të Shqipërisë, ja epiqendra

Lëkundje tërmeti në Veri të Shqipërisë, ja epiqendra

420
0

Në tërmet ka goditur vendin në orët e para të mëngjesit të sotëm. Sipas informacioneve zyrtare, tërmeti ka qenë me magnitudë 3.5 të shkallës Rihter me epiqendër 12 km larg Bulqizës dhe 31 km larg kryeqytetit.

 

foto galeri

Instituti i Gjeoshkencave Ujit dhe Mjedisit si dhe Qendra Sizmologjike Evropiane-Mesdhetare njoftojnë se tërmeti është ndjerë në orën 05:58 minuta me orën lokale. Tërmeti ka pasur një thellësi prej 18 kilometrash. Deri tani nuk raportohet për dëme.