“Le e rrit n’Tiron dhe jam me qira”/ Aktori Neritan Liçaj rrëfen...

“Le e rrit n’Tiron dhe jam me qira”/ Aktori Neritan Liçaj rrëfen se nuk ka blerë dot shtëpi: Aktrimi s’të bën me lekë, ëndrra mbetet ëndërr

283
0

TIRANË– Aktori shqiptar Neritan Liçaj në një emision televiziv tregoi se ende nuk ka mundur të blejë një shtëpi dhe se jeton ende me qira.

“Po e vërtetë, unë jam ende me qera. Le e rrit n’Tiron dhe jam me qira,”– ka thënë Licaj.

Pavarësisht vështirësive të profesionit të aktrimit, ai përsëri i inkurajon të rinjtë që e kanë passion aktrimin, të mos heqin dorë prej tij, ndonëse nuk mund t’u sjellin fitime dhe aq të mëdha.

“Mund të shtoj vetëm këtë, kush e ka vërtetë pasion le të ndjeki ëndërr, dhe pse është pa para, prap mbetet ëndërr“- tha aktori Liçaj.