Lajmi i mirë për Granit Xhakën, trajneri i Arsenalit befason me deklaratën...

Lajmi i mirë për Granit Xhakën, trajneri i Arsenalit befason me deklaratën për shqiptarin

249
0

Granit Xhaka merr një lajm të gëzuar në këto ditë festash. Trajneri i ri Arsenalit, Mikel Arteta në një prononcim në “The Telegraph” ka deklaruar se mesfushori me origjinë shqiptare është një futbollist që e pëlqen shumë. “Xhaka më pëlqen dhe pres prej tij shumë, e di që është i rëndësishëm për ekipin”.Jam këtu për ta ndihmuar atë, dua që ai të ndiejë se ne jemi prapa tij. Jo vetëm unë, por i gjithë klubi.

 

Nëse ne mund t’i sillemi në mënyrën e duhur me të, gjithashtu edhe tifozët, unë mendoj se do të jetë i dobishëm për ekipin”, përfundoi trajneri i Arsenalit, Arteta.