Kushte të qëndrueshme atmosferike dhe temperatura deri në 22 gradë, si parashikohet...

Kushte të qëndrueshme atmosferike dhe temperatura deri në 22 gradë, si parashikohet moti për ditën e sotme

116
0

Dita nis me diell, rriten edhe temperaturat, si pritet të jetë sot moti

Sipas MeteoAlb kushtet e qëndrueshme atmosferike do të vijojnë të sjellin gjatë paradites në Shqipëri orë të shumta me diell në ultësirën perëndimore.

 

Ndërsa pas mesdite pritet që vranësirat të shtohen përkohësisht në territor, ku më të theksuara do të jenë në zonat malore.

 

Por nuk do të mund të sjellin reshje.

 

Temperaturat e ajrit do të mbeten kostante në mëngjes, por do të rriten lehtë në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 5°C deri në 22°C.

 

Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi 25 km/h nga drejtimi Perëndimor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim të ulët.