Kush janë deputetët e Fierit ne Kuvendin e ri

Kush janë deputetët e Fierit ne Kuvendin e ri

153
0

Në Fier ka përfunduar numërimi i 592 kutive dhe nga shifrat përfundimtare Partia Socialiste është kryesuese me 104,350 vota ose 57.05 % të votave. PD vjen e dyta me 46,929 vota ose 25.66 % të votave. LSI renditet e treta me 12,387 vota ose 11.81 % të votave. Në Fier ndahen 16 mandate deputetësh dhe në bazë këtyre rezultateve, projeksioni për ndarjen e mandateve është ky: PS 10 mandate; PD 4 mandate; LSI 2 mandat.Por kush janë deputetët që do të hyjnë në Parlament nga Qarku i Fierit:

 

PS

1-Erion Braçe

2-Adelina Rista

3-Bashkim Fino

4-Ismet Beqiraj

5-Antoneta Dhima

6-Bujar Çela

7-Tatiana Piro(Nurçe)

8-Anduel Xhindi

9-Gramoz Ruçi

10-Xhevit Bushaj

 

PD

1-Enkelejd Alibeaj

2-Genc Pollo

3-Myslim Murrizi

4-Luan Baci

 

LSI

1-Petrit Vasili  

2-Robert Bitri

loading...