Kthjellime dhe temperatura deri në 24 gradë, parashikimi i motit për sot

Kthjellime dhe temperatura deri në 24 gradë, parashikimi i motit për sot

117
0

Kushte të qëndrueshme atmosferike, ky është moti për ditën e sotme

Moti do të vijojë i qëndrueshëm me mjegull në mëngjes.Gjatë ditës me kthjellime dhe vranësira mesatare në shtim.

 

Temperaturat minimale parashikohen 4-11 gradë, temperaturat maksimale do të jenë 14-17°C në veri, 22-24°C në zonën e ulët dhe bregdet.

 

Era do të jetë me drejtim Jug-perëndim me shpejtësi 6 m/sek dhe dallgëzim të forcës 2 ballë në det të hapur.