KQZ në fund të numërimit, PDK-AAK-NISMA e para, VV e dyta, LDK-AKR...

KQZ në fund të numërimit, PDK-AAK-NISMA e para, VV e dyta, LDK-AKR e treta

298
0

 

KQZ-ja po vazhdon numërimin e votave, ku deri më tani janë numëruar rreth 94 për qind. PDK-AAK-NISMA prinë në këtë garë, me 34.60 për qind, e dyta është Vetëvendosje dhe e treta është koalicioni LDK-AKR me 25.80 për qind. KQZ-ja pritet të del sot gjatë ditës me rezultate preliminare, ndërsa certifikimi i zgjedhjeve pritet të bëhet në ditët në vijim.