Komisioni Hetimor nis punimet për shkarkimin e Metës, Presidenti nxjerr Kushtetutën: Sot...

Komisioni Hetimor nis punimet për shkarkimin e Metës, Presidenti nxjerr Kushtetutën: Sot dita e Referendumit të tradhtuar, koha për të ri

167
0

Menjëherë sapo kanë nisur punimet ka reaguar vetë Kreu i Shtetit në një postim në Facebook.

“Sot është dita e Referendumit të tradhtuar. KOHA PËR REFERENDUM TË RI!”, shkruan Meta, ndërsa ka publikuar dy foto, një të Kuhstetutës dhe një tjetër ku shihet duke respektuar në mënyrë ushtarake ushtarin e gardës.

Në mbledhjen e sotme të komisionit pritet të shqyrtohet opinioni i Komisionit të Venecias, i cili deklaronte se Kreu i Shtetit kishte tejkaluar kompetecat por që nuk mund të shkarkohej. Gjithashtu pritet të shqyrtohet kërkesa e PS-së për emërimin e Marsida Xhafferllarit si anëtare e Gjykatës Kushtetuese dhe raporti sekret i SHISH, mbi të cilin Meta pretendon se është bazuar për anullimin e zgjedhjeve të 30 Qershorit.

78165169_2626075920771998_2692942634871160832_o.jpg

78603351_2626075834105340_9035139949736755200_n.jpg