Kërkon të shtyhet ndeshja, klubi i futbollit konfirmon 22 raste me koronavirus

Kërkon të shtyhet ndeshja, klubi i futbollit konfirmon 22 raste me koronavirus

221
0

Covid-19 ka prekur botën e futbollit.

Skuadra zvicerane, Sioni është një prej më të “goditurat” pasi raportohet se ka 22  raste infektimi me koronavirus.

Klubi helvet ka bërë me dije se pas testeve të kryera ka rezultuar se 13 lojtarë janë pozitivë, ndërsa janë prekur dhe 9 anëtarë të stafit teknik.

Nisur nga një situatë e tillë, Sioni i ka kërkuar Federatës së Futbollit Zviceran të shtyjë ndeshjen e së mërkurës kundër Lucerne dhe sfidën kundër Baselit për të dielën.