Keni plane për nesër? mëso si do jetë moti të dielën

Keni plane për nesër? mëso si do jetë moti të dielën

160
0

Dita e djelë, sipas sinoptikanëve të Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, do të ketë mot me alternime kthjellimesh dhe vranësira të cilat do të jenë deri të dendura në pjesën e dytë të ditës.

Nese keni plane, paraditja do te jete e favorshme, thone meteorologet.

Era do të jetë nga kuadrati i Jugut me shpejtësi 2-12m/sek, e shoqëruar me një valëzim të forcës 1-2 ballë.

Temperaturat minimale parashikohen nga 6 deri në 17 ºC, ndërsa vlerat maksimale nga 24 deri në 30ºC.