Kategoria inferiore me sytë nga qielli, shtyhen sërish kampionatet!

Kategoria inferiore me sytë nga qielli, shtyhen sërish kampionatet!

285
0

Duhej që të niste fundjavën e kaluar, por duket se FSHF ka marrë vendim që as këtë fundjavë të mos rinisin kategoritë inferiore. Ekziston një plan paraprak që skuadrat të zbresin në fushë më 30 janar. Gjithsesi, verdikti final nuk është marrë ende sepse gjithçka varet prej kushteve atmosferike.

Sinoptikanët parashikojnë se nga e enjtja do të nisin sërish reshtje të dendura dhe kjo ka bërë që në federatë të mbajnë pezull kategoritë inferiore.

Nëse në elitë vazhdon normalisht sezoni, ligat e mëposhtme janë stopuar prej ditësh. Kjo, edhe prej gjendjes së terreneve, që janë më shumë se të rënduara. Mjafton një shi dhe ato dalin totalisht jashtë funksionit, sa prej baltës aq edhe prej përmbytjeve. Ndaj, klubeve nuk u mbetet tjetër veçse të luten që moti të përmirësohet.