Jorgo Papingji ‘mposht’ sëmundjen, shkon në koncertin e Aurela Gaçes: Më shërove...

Jorgo Papingji ‘mposht’ sëmundjen, shkon në koncertin e Aurela Gaçes: Më shërove (DEDIKIMI I KËNGËTARES)

355
0

Këngëtraja Aurela Gaçe ka bërë një falenderim për poetin e vargjeve të këngëve të saj më të dëgjuara. Aurela ka publikuar një foto me Jorgo Papingjin dhe shkruan se edhe pse ishte sëmurë ai më në fund kishte arritur të shkonte në koncertin e këngëtares dhe ta ndjekë live. Ajo thotë se është mirënjohëse ndaj tij, ndërsa ky i fundit i kishte pohuar se këngët e shëruan shpirtërisht.

 

“Jorgo Papingji. Ky eshte njeriu qe shkroi kaq shume per mua.

 

Ai ishte i pakez i pamundur, por erdhi ne koncert.

 

Erdhi e ne fund me tha – mè shërove Shpirtërisht shpresoj te kete marre nga ajo nate ku kendova gjithe kenget #poezite -tekstet qe shkroi .

 

Kenget qe ju kendoni sot me mua mbas 20 e kusur vitesh ##S’jamTribu , Jetoj, #kuposhkonkjobotë ,#cimica #nukmjafton e shume shume te tjera qe kane mbushur albumet e mija te atyre viteve e te gjitha me muziken e Adrian Hiles .

 

Si të mos jem mirenjohese?”, shkruan Aurela në një postim në Facebook.