Jo votime njëpartiake’/ Edhe Laçi në këmbë, protestë kundër zgjedhjeve moniste...

Jo votime njëpartiake’/ Edhe Laçi në këmbë, protestë kundër zgjedhjeve moniste të Ramës

204
0

Mbas njësisë Nr 6 në Tiranë edhe  Laçi është ngritur në protesta këtë të shtunë .Me qindra qytetarë kurbinas janë mbledhur në këto momente përpara Pallatit të Kulturës së tij qytetit në një manifestim të organizuar nga Opozita e Bashkuar, për ti thënë “Jo votimeve njëpartiake’

Me pankarta gjigande dhe me thirrje “Rama ik”, mbështetësit e opozitës janë shprehur kundër zgjedhjeve të dielën.

Ndërkohë që manifestime të tilla pritet të ketë edhe në qytete të tjera të Shqipërisë, për ti thënë jo zgjedhjeve moniste.