JA SE KË FALENDERON NË MBARIM TË MANDATIT SI DEPUTETE, ALBINA DEDA...

JA SE KË FALENDERON NË MBARIM TË MANDATIT SI DEPUTETE, ALBINA DEDA . FOTO

671
0

Te nderuar miq!

Sot ne diten e fundit te mandatit tim si Deputete e Parlamentit te Shqiperise kam falenderimet e mia te sinqerta te cilat do ti ndaj me ju:
-Faleminderit dr.Berishes ketij simboli te pashoq te vlerave njerezore e politike kombetare.
-Faleminderit PD-se shtepise fisnike me te cilen u rritem prej Dhjetorit ’90,
e qe na dha krahet e fuqine e lirise.
-Faleminderit kryetarit Basha me te cilin per 4 vite bashkepunuam si opozitare te denje per te rikthyer demokracine e grabitur.

-Por falenderimi i veçante eshte per Mirditen time dhe demokratet e saj te cilet me idealizem me kane ndjekur e inkurajuar ne kete udhe te zorshme te demokracise.
Ata ngelen perjete idhujt e mi pa zevendesim.
Miq!
Mandati i deputetit te forces se pare te lirise e demokracise eshte privilegj i vecante.
Por akoma me privilegj eshte kurajo per te mos heshtur kurre e per te luftuar se bashku per rikthimin e demokracise.
Zenithi i Edi Rames e i pjelles bastarde te komunizmit eshte i rreme dhe i perkohshem.
Te perjetshme jane parimet e demokracise te cilat i mbrojme e i perçojme vetem ne demokratet fisnike te Shqiperise.
Si dje sot dhe neser sa te kem fryme mbetem demokrate e bindur e ketij vendi.
Miqesisht Albina!