Ja çfarë duhet të pranojë në vitin 2020, secila prej shenjave të...

Ja çfarë duhet të pranojë në vitin 2020, secila prej shenjave të Horoskopit

470
0

Dashi:

 

Ju duhet të pranoni ndjenjat tuaja të vërteta. Ju duhet të ndaloni së fshehuri zemrën tuaj dhe t’i lejoni vetes të shprehni emocionet tuaja.

 

Demi:

 

Duhet të pranoni dështimet tuaja. Ju duhet të ndaloni së ndëshkuari veten për to dhe të filloni të mësoni.

 

Binjakët:

 

Duhet të pranoni dallimet tuaja. Ju duhet të ndaloni së qeni në një mendje me turmën dhe të jeni vetvetja juaj, autentike, unike.

 

Gaforrja:

 

Duhet ta pranoni të panjohurën. Ju nuk duhet të planifikoni çdo detaj paraprakisht. Ju duhet të jetoni më spontanisht.

 

Luani:

 

Ju duhet të pranoni bukurinë tuaj natyrore. Ju duhet të ndaloni së ndryshuari veten dhe të mësoni të pranoni veten.

 

Virgjëresha:

 

Ju duhet të pranoni rininë tuaj. Mos merrni asnjë moment për të mirëqenë. Mos harxhoni shumë kohë duke punuar sepse nuk keni shumë kohë për të shijuar veten.

 

Peshorja:

 

Ju duhet të pranoni çuditshmërinë tuaj. Jepini vetes leje për të vepruar si fëmijë.

 

Akrepi:

 

Ju duhet të pranoni rrënjët tuaja. Jini krenarë për prejardhjen tuaj dhe njerëzit që ju rritën.

 

Shigjetari:

 

Ju duhet ta pranoni trupin tuaj. Mos e lini më pas dore atë dhe trajtojeni më me kujdes.

 

Bricjapi:

 

Duhet të pranoni të metat tuaja. Mësoni t’i doni. Kujtojini vetes që nuk jeni aq e keqe sa i keni thënë gjithmonë vetvetes.

 

Ujori:

 

Ju duhet të pranoni ëndrrat tuaja. Ju duhet të ndiqni atë që dëshironi tani, në vend që të prisni momentin e përsosur për të goditur.

 

Peshqit

 

Duhet ta pranoni ndryshimin. Ju duhet të ndaloni së përsërituri të njëjtën rutinë ditë pas dite dhe të merrni rreziqe. Vini bast për veten tuaj. /