I ulur në lokal duke pritur kafen, qëllohet me 2 plumba shqiptari....

I ulur në lokal duke pritur kafen, qëllohet me 2 plumba shqiptari. Detajet e para

320
0

Qellohet me dy plumba nje shqiptar ne Itali. Ngjarja ka ndodhur ne nje zone te Napolit, ku nje shqiptar 32 vjecar, emri i te cilit nuk behet i ditur eshte qelluar me arme, nderkohe qe ishte brenda ne lokal dhe po priste kafen qe kishte porositur.lokali

 

Sipas mediave italiane, autori, ka hyre brenda, dhe pa u shqetesuar nga prania e madhe e njerezve qe kishte ne lokal ka nxherre armen dhe e ka qelluar dy here.

 

 

Per fat, shqiptari, qe rezulon edhe me pasaporte angleze ka mbetur vetem i plagosur dhe u dergua ne spital, e sipas mjekeve eshte jashte rrezikut per jeten.

 

Policia ka nisur hetimet per zbardhjen e ngjarjes dhe kapje e autorit. Hetimet e para flasin per mosmarreveshje mes bashkatdhetarëve.

Shperndaje