Horoskopi javor, 9 shtator deri 15 shtator 2019

Horoskopi javor, 9 shtator deri 15 shtator 2019

5117
0

Ky është parashikimi i shenjave të horoskopit për këtë javë që sillet për lexuesit. Horoskopi javor evidenton se këto janë disa nga gjërat kryesore që pritet t’i ndodhin çdo shenje.

Dashi

Dashuria: Do të shijoni energji dhe gjallëri të madhe në këtë periudhë dhe do të jeni në gjendje të ndiheni më të qetë dhe të kënaqur. Por kini kujdes nga xhelozia ndaj partnerit tuaj, mund të shkaktojë diskutime dhe degjenerim në një grindje. Gjërat do të vendosen në vend në fund të javës, dhe madje edhe për beqarët mund të ketë takime më të mira që mund të japin shpresë për lindjen e një dashurie të re.

Puna: Në punë do të ketë ndryshime që do t’ju ​​vënë në vështirësi. Sidomos në pjesën e dytë të javës, e cila do të jetë më shqetësuese, do të keni disa angazhime për t’u organizuar dhe do të gjeni veten në një ngarkesë të madhe pune për t’u marrë. Mos u dorëzoni, por planifikoni gjithçka me qetësi.

Demi

Dashuria: Dielli dhe Mërkuri në këtë javë garantojnë formë të shkëlqyeshme dhe përqendrim të madh në menaxhimin e jetës private. Nëse jeni në një çift do të përpiqeni të mos e lini pas dore gjysmën tjetër dhe do të derdhni gjithë vëmendjen tuaj mbi të. Beqarët do jenë veçanërisht joshës dhe nuk do të kenë asnjë problem të gjejnë dashurinë.

Puna: Kthimi në punë pas një pushimi do të jetë i vështirë të përballeni me të gjitha angazhimet. Për të qenë në gjendje të bëni gjithçka me përpikmërinë e duhur do t’ju duhet kohë, kështu që përpiquni të organizoheni mirë për të shmangur krisjet dhe disponimet e këqija. Së shpejti do të jeni gati të vendosni projekte të reja në rrugën e duhur.

Binjakët

Dashuria: Hëna përballë shenjës suaj këtë javë mund t’ju çojë të bëni zgjedhje të gabuara. Ju nuk do të keni frikë të pyesni veten: nëse diçka nuk ju bën të lumtur, veproni në përputhje me rrethanat për ta ndryshuar atë. Nëse keni dyshime në lidhje me partnerin flisni hapur, vetëm kështu mund të gjeni ekuilibrin e çiftit. Lajm i shkëlqyeshëm për zemrat e vetmuara, do të takoni njerëz fantastikë!

Puna: Puna do të jetë e qëndrueshme gjatë javës. Do të vazhdoni të fitoni, megjithatë nuk do të ketë qëllime të mira që mund t’ju bëjnë të punoni me qetësi. Sidoqoftë, do të keni shumë shanse të mira për të qenë në gjendje të krijoni bashkëpunime të rëndësishme dhe fitimprurëse, të cilat mund të rrisin financat dhe t’ju japin një stabilitet më të madh ekonomik.

Gaforrja

Dashuria: Marsi dhe Mërkuri gjatë kësaj jave do t’ju japin më shumë vendosmëri. Midis të Mërkurës dhe të enjten do të thirreni për të bërë zgjedhje të rëndësishme, por kini kujdes që të mos merrni vendime shumë të rrezikshme, veçanërisht në çështjet e dashurisë. Zbut tonin me të dashurin tënd. Fundjava në zjarr për beqarët, ata do të jenë në gjendje të bëjnë shumë pushtime dhe të bëjnë takime me njerëz shumë simpatikë!

Puna: Në vendin e punës nuk do të jetë një kohë optimale për të realizuar projekte të reja. Marrëdhëniet e biznesit dhe ndërnjerëzore janë nën kontroll, dhe jeta sociale do të jetë shumë intensive gjatë gjithë javës, përfshirë fundjavën, në të cilën mund të ketë takime biznesi me shefat dhe eprorët.

Luani

Dashuria: Këtë javë do të gjeni pasionin që keni humbur dhe gjithashtu dashuria do të gjejë stabilitet. Sidoqoftë, do të duhet të merreni me disa të vërteta të papërshtatshme në familje, por mbani qetësinë në mënyrë që të mos rrezikoni qetësinë që keni rigjetur. Beqarët do jenë shumë të dobishëm dhe do të shmangin çdo polemikë.

Puna: Në vendin e punës këtë javë do të ndjeheni më pak intolerancë dhe do të jeni më të hapur për bashkëpunime. Qëndrimi juaj do të jetë përfundimisht më pajtues dhe do t’ju lejojë të përfundoni negociata të reja me përfitim për xhepat tuaj. Llogaritë tuaja do të kthehen në ekuilibër, por duhet të keni kujdes që të mos bëni hapa të rremë.

Virgjëresha

Dashuria: Java fillon me pak padurim për vendasit e shenjës. Keqkuptimet e çiftit, për shkak të një pjese të madhe të natyrës suaj të dyshimtë ose faktit që nuk flisni sa duhet midis jush, mund të shkaktojnë bezdi dhe të mos ju lënë të flini mirë. Edhe beqarët duhet të rikthehen në lojë dhe të përpiqen të zgjidhin disa probleme që në kohët e fundit nuk lënë asnjë lehtësim.

Puna: Sfera e punës nuk ju shqetëson, ju jeni shumë të zënë dhe do të duhet të punoni në disa fronte, por kjo nuk ju tremb ju dhe do të keni sukses aty ku të tjerët kanë dështuar. Kapaciteti i organizatës suaj është mbi mesataren dhe askush nuk mund t’ju sulmojë për përpikëri.

Peshorja

Dashuria: Kjo javë do të sjellë zhvillime pozitive në punët e dashurisë. Tensionet në familje do të kalojnë lehtë dhe do të jetoni një periudhë qetësie që do të përfitojë marrëdhënia në çift. Gjatë fundjavës mund të ketë impulse pasioni dhe madje edhe për beqarët që janë në kërkim të shpirtit binjak.

Puna: Java e punës do të jetë shumë e zënë dhe do të keni shumë për të bërë për të sjellë biznesin në favorin tuaj. Dëshira për të punuar nuk mungon dhe ju do të bëni gjithçka për të krijuar kushtet më të mira që do të çojnë në sukses. Gjatë fundjavës mund të bëni një pushim relaksues që do t’ju ndihmojë gjithashtu të reflektoni se çfarë të bëni në të ardhmen.

Akrepi

Dashuria: Gjatë ditëve të para të kësaj jave ana sentimentale shfaqet pozitive. Nga e enjtja e tutje do të ketë surpriza për ata që duan të forcojnë marrëveshjen, mbase me disa dhurata të veçanta ose projekte së bashku. Beqarët e shenjës do të kenë për qëllim të bëjnë pushtime dhe ata do të kenë sukses!

Puna: Disa situata pune mund të diskutohen dhe zgjidhen sa më mirë që të jetë e mundur, por vetëm nëse veproni me diplomaci dhe kujdes. Ditët qendrore të javës do të jenë vendimtare për arritjen e qëllimeve tuaja. Ata që kanë lindur nga shenja do të duhet të punojnë për të përfunduar disa projekte të jashtëzakonshme.

Shigjetari

Dashuria: Java shpall perspektiva të mëdha në dashuri për shenjën e Shigjetarit. Do të ketë projekte afatgjata dhe për shumë njerëz në program është edhe zgjerimi i familjes. Një fundjavë e këndshme për të gjithë, madje edhe për beqarët, të cilët mund ta kalojnë fundjavën në shoqëri të mirë.

Puna: Në këtë javë përqendrimi juaj do të përqendrohet në shumë angazhime që duhen respektuar. Sidoqoftë, ka disa situata që nuk jeni më të gatshëm t’i toleroni: bisedoni me ata të përfshirë direkt dhe përpiquni të gjeni kompromisin e duhur. Vetëm në këtë mënyrë mund të jeni më produktiv dhe të punoni më qetësisht.

Bricjapi

Dashuria: Është një kohë e mirë për të konsoliduar historitë që kanë vazhduar për ca kohë dhe shumë prej shenjave do të synojnë të përfshihen në bashkëjetesë dhe martesë. Beqarët do bëjnë miq të rinj dhe do të njihen me një person të veçantë për të ndarë një ëndërr. E kush e di që befas ajo shndërrohet në dashuri!

Puna: Në këtë javë do të keni mundësi të jepni më të mirën nga ju, veçanërisht në ditët qendrore do të keni mundësi të lidhni marrëveshje të mira. Marsi dhe Mërkuri do ju mbështesin në çdo rrethanë, por ju do të duhet të dini se si të përfitoni nga çdo mundësi. Në disa sektorë, mund të lindin rrethana të paparashikuara të cilat vetëm ju do të jeni në gjendje t’i zgjidhni. Do të duhet të punoni shumë dhe të jeni perceptues për të qenë në gjendje të zgjidhni gjithçka.

Ujori

Dashuria: Javë idilike, përkundër një Hëne në kundërshtim midis të Premtes dhe të Shtunës, gjithçka po shkon përpara. Sidoqoftë, edhe nëse dashuria ju buzëqesh, gjëja e rëndësishme është ta mbani historinë tuaj larg mosmarrëveshjeve familjare që nuk do të mungojnë këtë javë. Takime të preferuara për beqarët, po vijnë miqësi të reja të rëndësishme që mund të shndërrohen në diçka më shumë.

Puna: Puna e mirë, do të jeni krijues dhe të gatshëm për gjithçka. Do të ketë kaq shumë momente kur do të ndiheni të qetë dhe do të punoni në harmoni. Disa shpenzime të papritura mund të shqetësojnë planet tuaja, por do të jetë e mjaftueshme për të shmangur tepricat dhe kursyer aty ku do të jetë e mundur të ruani një ekuilibër të caktuar financiar.

Peshqit

Dashuria: Në këtë javë të dytë të shtatorit do të ketë disa situata mjaft të ndërlikuara për të menaxhuar. Do të keni mundësinë të merrni vendime në lidhje me sferën sentimentale, e cila mund t’ju pëlqejë, por nuk do të keni zgjidhje tjetër. Javë me fat për beqarët, sidomos fundjava do të rezervojë disa surpriza të këndshme.

Puna: Do të nervozoheni për shkak të disa gabimeve në punë që do të humbin kohën tuaj të çmuar. Për të komplikuar çështjet do të ketë gjithashtu një grindje me një koleg i cili rrezikon të degjenerojë. Ju më mirë qetësohuni nëse nuk doni pasoja në punën tuaj./b.l/noa.al/