Horoskopi e martë 14 Janar 2020

Horoskopi e martë 14 Janar 2020

508
0

Dashi-Në luftën midis detyrës dhe kënaqësisë, ajo që fiton është detyra. Ju dëshironi të ndjeheni të përmbushur dhe gjithashtu të vlerësuar, dhe do të punoni shumë për ta bërë këtë. Do jeni të larg emocioneve të dashurisë, por shumë pranë realizimeve të punëve tuaja.

Demi-Sot do të jetë dita e zjarrtë e ideve, falë një qielli miqësor. Ajo sjell mundësi për propozime të reja, duke krijuar mundësi edhe për udhëtime. Marrëdhënia në çift tregon një hezitim të vogël, por dialogu si seksi vepron në mënyrë efektive. Në gjendje të mirë fizike, do të dëshironi të luani sporte, të ecni dhe të jeni në kontakt me natyrën.

Binjakët-A ndërhyn aktiviteti juaj profesional në marrëdhënien tuaj të dashurisë? Kur dilni nga zyra, harrojeni atë dhe lini shqetësimet tuaja aty brenda. Projektet që keni, kërkojnë shumë ambicje dhe përkushtim, kështu që bëni veten të disponueshëm në grupe dhe ambjente të ndryshme njerëzish. Menaxhoni ekonominë tuaj në mënyrë skrupuloze.

Gaforrja-Falë miqëve të mirë që keni, dashuria nuk mungon në asnjë moment. Prej tyre ju merrni një mbështetje shumë të madhe. Do të keni mundësinë të rindërtoni dashurinë dhe të merrni atë që nuk keni pasur në të kaluarën. Në mbrëmje, organizoni diçka ‘ të jashtëzakonshme’, lini mendimin e punës prapa dhe pushoni në shoqëri. Trajtoni paratë me kujdes.

Luani-Ditë pozitive për të gjithë ata që kanë një aktivitet klerik. Aftësia juaj për të planifikuar dhe rregulluar gjithçka do të jetë e dukshme qartë. Mbi të gjitha, saktësia juaj do të vihet re, vlerësohet dhe mbahet në konsideratë të duhur nga eprorët tuaj. Trajtoni trupin dhe mendjen, përvetësoni një teknikë relaksimi.

Virgjëresha-Mirëmëngjes! Ju keni ide shumë të qarta në lidhje me atë që dëshironi të bëni dhe si ta merrni atë: njohuritë e shkëlqyera do t’ju lejojnë të shfrytëzoni mundësi profesionale, interesante dhe të dobishme. Jeni vetem në jetën tuaj private? Do të tërhiqeni nga sharmi i dikujt që mund të hyjë në jetën tuaj. Gjithçka do të jetë e shkëlqyeshme, si sentimentale ashtu edhe erotike.

Peshorja-Sot do zhgënjeheni nga një mik dhe do ndiheni të lënduar. Por kjo nuk do ndikojë në relaksimin tuaj. Flini sa më shumë gjumë, jini të vëmendshëm dhe të suksesshëm në atë që bëni, do ju nevojitet.

Akrepi-Sot do përballeni me shumë dashuri në jetën tuaj. Do jeni sociale dhe rreth vetes do kesh plot miq. Kaloi në mënyrën më të mirë këtë të martë, duke arritur të realizoni një ëndërr, duke u argëtuar shumë me partnerin tuaj dhe miqtë më të ngushtë. A je ne çift? Kuptimi do të nxitet nga një dialog paqësor. Jeni beqare? Lëreni veten të tundoheni dhe kënaquni me një çmenduri të vogël.

Shigjetari-Pavëmendjet dhe shpërqendrimet do të jenë në rendin e ditës për shkak të Hënës në Virgjëreshë. Gjithmonë duhet të jesh me sytë e tu hapur! Kujdes mos mashtroheni, nëse përpiqeni të bëni disa punë urgjente. Po dashuria? Me një kokë të shqetësuar dhe një mendje të hutuar nuk është e lehtë të kuptosh se cilin drejtim duhet të marrësh. Ajo që ju duhet është pak pushim.

Bricjapi-Puna, udhëtimi, kontaktet me larg ju favorizojnë, nëse po nuhatni rrugë të pashpjeguara do të keni sukses. A keni biznes? A do të sillni në shtëpi pak para? Do jeni të kënaqur, do merrni disa lajme të mira dhe klientë të rinj. Do jeni të lumtur me partnerin edhe nëse ai është larg apo i angazhuar në fronte të tjera: midis ËhatsApp, Telegram dhe Skype, vazhdimisht jeni në kontakt të drejtpërdrejtë.

Ujori-Për shumë prej jush është një periudhë e rritjes profesionale dhe personale me perspektivë të shkëlqyeshme për të ardhmen, mos e lini pas dore familjen për karrierë. Organizoni më mirë aspektin operacional, së shpejti do të shihni përfitimet! Shijoni shoqërinë e të dashurit tuaj pa lënë pas dore mirëqenien tuaj. Keni kujdes, mund të ketë zona ku po flakni kohë dhe përpjekje për asgjë.

Peshqit-Përqendrohuni te dashuria! Nëse partneri është aty dhe ju pëlqen shumë, përpiquni të pajtoheni me dëshirën dhe ndjenjën e tyre përpara se të ndërmarrin shtigje divergjente. Kritikat ndaj miqve, sado të dashura, krijojnë ndërhyrje midis të dyve, mbase flasin për arsye të mira, por ajo fije xhelozie nuk përjashtohet, sepse vëmendja juaj ndërkohë ka lëvizur qendrën e gravitetit.

Shperndaje