HOROSKOPI e dielë, 19 Janar 2020

HOROSKOPI e dielë, 19 Janar 2020

603
0

Dashi

Çështjet sentimentale po evoluojnë në favorin tuaj! Miqësitë janë gjithmonë të dobishme, dhe jo vetëm nga ana sentimentale, por nga interesi i vërtetë dhe mbështetja për gjithçka që duhet të zgjidhësh në këtë moment, qoftë edhe ekonomikisht. Është një kohë mjaft e mirë për të rregulluar çështjet në pritje, të kujdeseni për shtëpinë, të rinovoni veshjet dhe të përmirësoni pamjen tuaj.

Demi

Asgjë për të ankuar në fushën e dashurisë. Partneri do ju jep shikime të buta, do ju flasë në gjuhën e gjesteve. Trakti urinar, do jetë thembra juaj e Akilit në këtë moment, i ndjeshëm ndaj të ftohtit, është më delikate se zakonisht.

Binjakët

Sot, nuk ka asnjë gjë që të ketë interes apo rëndësi për ju. Do jetë një ditë e qetë prandaj merruni me ndonjë hobi, sport apo me të dashurit tuaj.  Një problem në familje zgjidhet falë një tolerance më të madhe nga ana juaj dhe një qëndrim më pajtues.

Gaforrja

Falë Hënës në Akrep duke u shoqëruar me të tjerët bëhet më e lehtë. Një dorëzim i pazakontë ju bën më të dashur Sa i përket marrëdhënieve, përpiquni të privilegjoni ato të rëndësishmet: mjaft me sipërfaqshmëri! Me frymën e aventurës e gjeni veten sot, eksploroni fusha të reja për të filluar projekte të reja. Udhëtim, vizita në ekspozita, muze dhe qytete të artit.

Luani

Hëna kundër teje. Mos kërkoni të keqen aty ku nuk është aty. Mos u kushtëzoni nga përvoja negative e jetuar me një person që mendonit se ishte mik. Mos e merrni atë, mos u mbyllni në vetvete. Përfitoni nga përvoja dhe shkoni përpara! Një dietë më e rregullt, më e ekuilibruar do t’ju mbajë larg shqetësimit të mundshëm të stomakut.

Virgjëresha

E Diela, falë hënës në akrep, do të kalojë këndshëm në paqe. Jepni një shoku pak vëmendje dhe kohën tuaj. Dashuria është e palëkundur, e fortë për zemrat në çifte; beqarët jetojnë një histori të freskët.

Peshorja

Nëse qëndroni në qytet, ju presin një mijë punë. Nëse do arrini t’i përballoni ato, kaloni vëmendjen tek familja juaj. Përqendrohuni tek pamja fizike dhe çështjet shëndetësore. Kontrolloni fytyrën, rrudhat, sytë dhe frymën në mëngjes, bëhuni mjeku i vetes suaj.

Akrepi

Ju do ndiheni shumë mirë shpirtërisht, gjithçka po shkon mirë dhe rezultatet nuk mungojnë. Miqtë tregojnë se ata janë gjithmonë afër jush dhe, nëse është e nevojshme, janë të gatshëm t’ju japin një dorë, duke ju bërë të ndjeni një lehtësim të madh. Do bëni një ndarja të mirë të projekteve dhe do përjetoni momente intime me të dashurin tuaj. Nëse jeni beqarë, një miqësi po konsolidohet gjithnjë e më shumë me kontakte telefonike.

Shigjetari

Hëna në fushën e dymbëdhjetë. Nuk do të jetë një e ditë e lehtë, nëse ndonjë prej jush po kalon një periudhë krize emocionale, do të ndjeni edhe më ashpër distancën që ju ndan nga i dashuri juaj. Mos u dëshpëroni, do të jeni në gjendje të rikuperoni njëfarë optimizmi falë dashurisë dhe mbështetjes së miqve tuaj. Stresi kërcënon të ulë sistemin imunitar:  Merrni parasysh sëmundjet e vogla!

Bricjapi

Qielli i kësaj periudhe ju jep shumë kënaqësi! Të nxitur nga një qiell i shkëlqyeshëm, ju mund të shpërqendroheni nga problemet personale dhe familjare, dhe në fund t’i kushtoni kohë vetes: për të dashurit tuaj dhe për gjërat që ju japin kënaqësi. Do të ketë programe të këndshme për t’u ndarë me miqtë e zemrës.

Ujori

Testuar nga kuadratura hënore, ju jeni të detyruar të rishikoni planet për ditën dhe të bëni kompromis me kundërshtimin. Mundohuni të qëndroni të qartë, në mënyrë që të mos humbni atë që është bërë më parë! Për ata që janë në kërkim të një histori të rëndësishme dashurie, është koha që të vazhdojnë. Do të jeni më të shpejtë nëse udhëtoni dhe të hidhni të shkuarën pas.

Peshqit

Dita nis me një buzëqeshje falë Hënës në Akrep. Lëvizni me diplomaci, por mos hiqni dorë nga qëndrimi. Tendenca e dashurisë duket se është shumë e favorizuar, por gjendja shpirtërore dhe shëndeti janë gjithashtu të shkëlqyera sot. Gdhendni disa momente mirëqenieje dhe qetësie në të cilat mund të bëni atë që ju pëlqen më shumë. Jeta shoqërore interesante plot surpriza për ata që janë beqarë.

Shperndaje