Horoskopi ditor: 15 prill 2019

Horoskopi ditor: 15 prill 2019

293
0

Dashi

 

Dashuria: Do të jeni shumë komunikues dhe të hapur për dialog, duke u dhënë prioritet situatave të zemrës për të sjellë qartësi dhe harmoni. Partneri/ja ju mbështet! Bearët do të marrin stimujt e duhur për të zgjuar interesin e tyre, por vetëm të kokës dhe jo të zemrës!

 

Puna: Qartësia juaj dhe vigjilenca mendore do t’ju mundësojnë të vazhdoni marrëdhëniet e punës në mënyrën më të mirë

 

Demi

 

Dashuria: Ju do të jeni shumë sensual dhe të pasionuar, por emocionet do të jenë të pasigurta dhe luhatëse. Në zemrën tënde ndoshta ka pak stuhi, përpiquni ta dominoni atë. Zemrat e vetmuara ndoshta do të kuptojnë se ndjenjat ndaj një ish nuk janë zhdukur.

 

Puna: Në punë ju do të gëzoni favoritet maksimale astrale, kështu që mund të jetë një kohë e mirë për të vënë projekte të reja në zbatim.

 

Binjakët

 

Dashuria: Disa ngjarje të papritura do t’ju pengojnë të vlerësoni me qetësi emocionet tuaja dhe ndoshta do të shihni gjithçka pak më të errët në lidhje me marrëdhënien tuaj. Mundohuni të jeni më optimist. Beqarët do të kenë shumë mundësi të kalojnë këtë ditë në mënyrë paqësore.

 

Puna: Ju do të keni për të luftuar dhe të përpiqeni për të mbrojtur projektet tuaja dhe për të kryer ato përpara pavarësisht nga çdo gjë.

 

Gaforrja

 

Dashuria: Pakënaqësia dhe tensioni nervor do t’ju pengojnë të jetoni me qetësi. Ju po kaloni një fazë ndryshimesh që do t’ju udhëheqin për të zbuluar një mënyrë tjetër të jetesës. Beqarët do të duhet kohë për t’u përshtatur në një situatë të re.

 

Puna: Disa tensione në mjedisin e punës mund të jenë të pashmangshme. Shmangni konfrontimin në mënyrë që të mos humbni favorin me eprorët.

 

Luani

 

Dashuria: Një ditë e veçantë për dashurinë, do të ndiheni në qiellin e shtatë dhe bashkëpunimi me të dashurin tuaj do të jetë i tillë që të përshpejtojë projektet për të ardhmen. Bashkëjetesa dhe dasma janë në horizont! Nëse jeni të vetëm dhe keni një ëndërr, përpiquni ta bëni atë të ndodhë!

 

Puna: Rreziku i tensioneve dhe grindjeve në vendin e punës është i lartë, më mirë të shmanget për të kryer detyrat e njerëzve në mënyrë paqësore.

 

Virgjëresha

 

Dashuria: Me Venusin dhe Marsin në favorin tuaj, zemra dhe shqisat do të udhëtojnë në drejtim të lumturisë dhe përmbushjes. Ju do të rikuperoni besimin tek vetja. Beqarët mund të përjetojnë ndjesi të thella dhe intensive, nga të cilat ata nuk do të donin të zgjoheshin.

 

Puna: Sot ju e dini se ku të shkoni, dhe mbi të gjitha se çfarë strategjie të aplikoni për të arritur qëllimet tuaja.

 

Peshorja

 

Dashuria: Ditë e mrekullueshme për dashurinë dhe erotizmin, do të jeni në gjendje të shprehni nevojat tuaja me besim, të hapni veten me dashuri dhe pasion pa pasiguri. Beqarët do të vijnë në kontakt me emocionet e tyre dhe të pranojë ato që ndjejnë.

 

Puna: Perspektivat e shkëlqyera të karrierës, synimet tuaja do të jenë të qarta dhe kapaciteti juaj i angazhimit do të jetë në maksimum.

 

Akrepi

 

Dashuria: Ndoshta situata nuk do të jetë pikërisht ajo që ju dëshironi, por përpiquni të merrni kënaqësi nga gjërat që keni tashmë. Fuqia e dashurisë do t’ju ndihmojë të kapërceni ndonjë pengesë! Emocionet do të kthehen në dridhje për beqarët të cilët do të duan butësi dhe romancë.

 

Puna: Ditë e mirë për të planifikuar negociatat dhe biznesin. Ndryshimet e hyrjes do të ndikojnë në pozitën tuaj aktuale.

 

Shigjetari

 

Dashuria: Sot do të ndieni nevojën për t’u hapur, për t’u besuar mendimeve tuaja, për të komunikuar me të tjerët. Mundohuni të jetoni këtë ditë me partnerin/en tuaj larg nga shqetësimet. Zemrat e vetmuara do të ndryshojnë emocionet romantike me një eros që do të jetë i vështirë për t’u mbajtur brnda.

 

Puna: Ditë e shkëlqyer për të planifikuar marrëveshje të shkëlqyera, për të gjetur klientë të rinj dhe për të zhvilluar iniciativa të veçanta.

 

Bricjapi

 

Dashuria: Falë favorizimit të planetëve sot, do të zbuloni emocione shumë të thella, të qëndrueshme dhe të qëndrueshme, të cilat do të jenë të mira për zemrën. Rutina ju kënaq! Erosi do t’i ofrojë individëve kënaqësi intensive dhe shumë gjëra të reja, madje edhe takime të reja vedimtare për të ardhmen.

 

Puna; Perspektiva të mira për arritjen e projekteve të reja, një kohë e shkëlqyer për biznes dhe investime.

 

Ujori

 

Dashuria. Emocionet tuaja sot do të jenë të hutuara dhe kontradiktore dhe nuk do të dini se çfarë të thoni. Problemet në marrëdhënien e çiftit rriten, por mbahen. Sot, zemrat e tekeve do të munden të fortë për një person, shenjat e gëzimit dhe të hapjes totale që vjen.

 

Puna. Tranzicioni i Mercury me Aries mund të sjellë përfitime në situatën tuaj profesionale. Ju do të jeni të drejtpërdrejtë dhe komunikues.

 

Peshqit

 

Dashuria. Ju do të përjetoni dashuri me dy shpejtësi, nga njëra anë Venus ju premton emocione unike dhe shumë romancë, nga ana tjetër Marsi do të shtyjë drejt tensionit nervor. Beqarët  duhet të jenë të kujdesshëm, të pazakonta mund të shfaqen!

 

Puna. Mundësi të mëdha për të përmirësuar të ardhurat, një goditje me fat mund ta kthejë situatën tuaj me kokë poshtë.

Shperndaje