Horoskopi 9 tetor 2019

Horoskopi 9 tetor 2019

494
0

 

DASHI

Sot, dashuria të rrethon si një re e bukur rozë dhe të gjithë njerëzit tërhiqen nga ju. Nëse ju pëlqen dikush apo keni tashmë një partner/partnere, kalojeni mbrëmjen në shoqërinë e njëri-tjetrit. Kështu do të zbuloni sa e madhe është dashuria mes jush.

DEMI

Rreth jush po qarkullon një energji transformuese, të cilën duhet të shfrytëzoni në maksimum. Ndoshta jeni fans i dietës dhe gjithmonë thoni ” do e filloj nesër”. Kur vjen e nesërmja, rrethoheni nga pica, ushqime me gaz apo patate të skuqura dhe kështu iku një ditë tjetër. Përdoreni energjinë e sotme për të thyer këtë rregull dhe për të bërë një ndryshim në jetën tuaj.

BINJAKËT

Ju mund të ndiheni sikur nuk dini të shkruani sot. Edhe nëse nuk e konsideroni veten shkrimtar, për ndonjë arsye, do e keni të vështirë që të shkruani fjalinë më të thjeshtë. Mos u mërzisni. Mund të keni shumë eksperiencë në këtë fushë, prandaj fjalët nuk janë zhdukur. Thjesht keni nevojë të frymëzoheni. Për këtë arsye duhet të bëni një vizitë në vendet që preferoni më shumë.

GAFORRJA

Veprimet do jenë prioriteti juaj sot, sidomos kur vjen puna tek dashuria. Ndoshta nuk jeni të sigurtë se cfarë veprimi të bëni, por jeni të bindur se duhet të bëni një hap para. Sapo të kuptoni se cfarë doni, nuk do të rrini derisa ta merrni. Energjia juaj është e fuqishme dhe ekstreme.

LUANI

 

Sot mund të merrni një surprizë nga partneri/partnerja. Të dy jeni shumë të lumtur dhe investimi që mund të keni bërë bashkë, ka filluar të shpërblehet. Do të shfaqet dicka e re, por në realitet, ky është rezultat i punës që keni bërë më parë. Ndërkohë, jini të hapur ndaj ndjenjës së bukur të dashurisë që po ju vjen.

VIRGJERESHA

Kini kujdes nga pamja e jashtme dhe mënyra se si të shohin të tjerët. Sigurohuni që të vlerësoheni nga njerëzit që takoni. Moda është dicka e rëndësishme, prandaj sot duhet të bëni zgjedhjen e duhur. Sot mund të futeni në një dyqan me rroba klasike ku do të blini rroba të reja për t’ia shtuar garderobës.

PESHORJA

 

Duhet të dini se ku po e përfshini veten, sidomos nëse bëhet fjalë për dashuri. Mund të tundoheni nga dicka e bukur, por do të jetë ngjitëse dhe duhet të keni kujdes pasi mund të mbeteni atje për një kohë të gjatë, mbase përgjithmonë.

AKREPI

Zemra juaj mund të jetë e lënduar nga fatkeqësitë që ju kanë ndodhur. Kur të kujtoni ato kohë, do ju bien edhe pikat e lotit, prandaj mos ia bëni këtë vetes. Harroni gjithcka dhe ecni përpara. Zemrën e keni të fortë, prandaj është momenti për të përjetuar aventura të reja. Përdorini emocionet si energji për të ardhmen, jo lot për të kaluarën.

SHIGJETARI

Ju jeni të mbushur me lumturi! Cdo gjë që ka lidhje me romancën po shkon më mirë se kurrë. Sot është dita kur duhet të përqendroheni tek vetja dhe të bindeni që mund t’ia dilni në cdo fushë ku po përpiqeni të merrni pjesë.

BRICJAPI

Në vend që të përpiqeni të rregulloni dicka të vjetër, përse nuk merreni me një projekt të ri? Nëser refuzoni të hiqni dorë nga një projekt që do të dështojë, atëherë do keni një punë të gjatë dhe të lodhshme përpara. Bëni mirë të shfrytëzoni energjinë për dicka më premtuese.

UJORI

Angazhimet shoqërore do ju ndihmojnë shumë sot. Me anë të tyre, do të largoni dilemat për disa cështje që ju kanë shqetësuar prej kohësh. Këto ndryshime janë të ngadalta, por ato janë të rëndësishme dhe duhet të zgjidhen.

PESHQIT

Sot do përjetoni një tension që mund të jetë i pashmangshëm. Ka të ngjarë që të përballeni me një lloj lufte për pushtet. Gjithcka duhet të bëni është të kontrolloni emocionet tuaja që të mos bini pre e konflikteve.

Shperndaje