HOROSKOPI 27 Janar 2021

HOROSKOPI 27 Janar 2021

289
0

Dashi

Do të jetë një ditë pak e lodhshme, edhe nëse yjet tuaj nuk do të jenë kundër. Fakti është që ju keni grumbulluar shumë probleme, vështirësi ekonomike dhe tensione që tani duhet të filloni t’i eleminoni. Për fat të mirë, dashuria nuk ka pasur pasoja të mëdha. Nëse pasioni me partnerin tuaj është dobësuar, mund ta rindizni lehtë atë.

Demi

Nuk do të jetë një ditë e keqe, por gjithsesi mund të keni një shqetësim të thellë për shkak të punës, parave. Nëse në jetën praktike nuk do të jeni në gjendje të gjeni siguri, në dashuri mund të mbështeteni në bashkëpunimin e një Venusi ende në një pozicion të shkëlqyer.

Binjakët

Sipas horoskopit të Paolo Fox, nuk do të ndiheni në gjendje të plotë, do të duhej t’i jepni vetes pak çlodhje. Për fat të mirë, ka yje të rëndësishëm mbi ju, të gatshëm për të mbështetur çdo hap tuajin, çdo projektin tuaj. Ju duhet t’i shfrytëzoni ato, të merreni me punë sidomos në muajt e parë të vitit.

Gaforrja

Sipas horoskopit të Paolo Fox, Hëna do të kalojë nëpër shenjën tuaj. Planeti do të ngacmojë nervozizmin tuaj në një masë të tillë që ju do të keni vështirësi të toleroni të tjerët. Gjetja e vetes në të njëjtën dhomë me disa siklete do të jetë e pamundur, kështu që me mençuri mund të vendosni të qëndroni vetëm.

Luani

Do të duhet të ndaleni dhe të filloni të përdorni arsyen. Harroni dallgët e krenarisë, injoroni impulsin për të dëshiruar të jepni arsyet tuaja, edhe kur ato janë të dukshme. Tani e tutje, ju do të dëshironi të merreni me ndërlikimet e kësaj periudhe me racionalitet. Nuk do të jetë e lehtë! Eshtë e mundshme që dikush do të duhet të fillojë një karrierë nga e para, dikush tjetër do të duhet të rishikojë bindjet e veta.

Virgjëresha

Do të jetë një ditë që do t’ju kthejë energjinë dhe forcën e humbur në ditët e fundit. Yjet e orëve të ardhshme do t’ju ofrojnë shumë burime të vlefshme, prandaj duhet t’i shfrytëzoni në maksimum për të adresuar çështje të rëndësishme. E enjtja, për fat të keq, do të jetë një ditë sërish në rënie.

Peshorja

Sipas horoskopit të Paolo Fox, mund të keni disa aludime për ndryshimin e afërt në jetën tuaj. Nga këtu deri në fund të shkurtit do të jetë pothuajse e pamundur që diçka e mirë të mos ndodhë, por do të varet nga ju që të bëni hapin e parë, për të lëvizur ujërat. Sigurisht, do të duhet të mbani këmbët në tokë dhe të synoni për diçka konkrete dhe të arritshme. Edhe në dashuri mund të habiteni.

Akrepi

Sipas horoskopit të Paolo Fox, do të duhet të luftoni një rënie të vogël fizike. Për ditë me radhë keni qenë nervozë, të rënduar nga vështirësitë, nga kontrastet. Nëse ndiheni sikur dikush po luan me ju, duhet të qëndroni të qetë dhe të vetëkontrolluar. Në ditët në vijim, përpiquni të qëndroni larg nga kushdo që do t’ju zemërojë.

Shigjetari

Do të keni tri ditë speciale. Me yje si këta do të keni mundësinë të riktheheni në rrugën e duhur, të zgjeroni horizontin tuaj, të eksploroni territore të reja, si në punë ashtu edhe në dashuri. Tani e tutje, ju nuk duhet të nënvlerësoni takimet që do të keni, sepse ato mund t’ju rezervojnë mundësi të mrekullueshme.

Bricjapi

Në mbrëmje Hëna do të bëhet kundër: do të duhet të jeni shumë të kujdesshëm, veçanërisht nëse ndiheni pak të lodhur dhe duhet të punoni shumë për të mos humbur besimin tek vetja. Nga këtu e tutje, jini më të kujdesshëm me shpenzimet tuaja! Pavarësisht kësaj, ju jeni duke përjetuar një moment me forcë të madhe, jeni në veprim të plotë dhe askush nuk do të jetë në gjendje t’ju bllokojë. Pra, kini më shumë besim në aftësitë tuaja.

Ujori

Sipas horoskopit të Paolo Fox, në mbrëmje nuk do të keni nevojë të lodheni, sepse ditët e ardhshme do të jetë e nevojshme të kundërshtoni një Hënë kundër. Për ditë me radhë keni qenë në një trazirë të thellë, të shkaktuar nga përqendrimi i planetëve në qiellin tuaj. Do të jetë thelbësore ta menaxhoni më mirë dhe të mos mbingarkoheni. Ju do të shihni se deri në mes të shkurtit do të ndodhë diçka e rëndësishme!

Peshqit

Sipas horoskopit të Paolo Fox, do të jetë një ditë e përshtatshme për të zgjidhur disa çështje ende problematike. Do të ketë nga ata që nuk janë të bindur për një histori të porsalindur dhe ata që nuk do të pranojnë një ndarje. Për fat të mirë, ka më shumë premtime përpara jush në punë. Midis majit dhe qershorit mund të ketë një lajm interesant.

Shperndaje