Horoskopi – 27 gusht 2018

Horoskopi – 27 gusht 2018

369
0

DASHI

 

Duhet ti kristalizoni ndjenjat tuaja dhe të zgjidhnin dilemën të cilën e keni ndaj një personi. Duhet të jeni mjaft i sinqertë dhe të mos i lëndoni ndjenjat e dikujt tjetër.

 

DEMI

 

Kufiri i bashkimit dhe i ndarjes është shumë i hollë në lojën e dashurisë, prandaj respektoni rregullat në jetën e përbashkët. Nëse jeni person i ri apo i lirë, ju presin takime të shumta dhe njohje interesante.

 

BINJAKËT

 

Ju pret një ditë përgjithësisht e mbarë. Do të kaloni momente shumë të gëzuara në praninë e miqve të vjetër. Yjet ju favorizojnë shumë në jetën sentimentale.

 

GAFORRJA

 

Bisedoni me sinqeritet me personin e dashur për problemet të cilat e ngarkojnë jetën e përbashkët. Nuk ka arsye ti fshihni ndjenjat dhe nevojat tuaja.

 

LUANI

 

Ju mungon përkrahja emocionale, gjë që ndikon në gjendjen tuaj shpirtërore. Nëse ju mundon dilema për dashurinë paralele, patjetër duhet të angazhoni mjaft energji në mënyrë që të balanconi në të dyja anët.

 

VIRGJËRESHA

 

Nëse jeni i ri apo pa ndonjë lidhje romantike, vëmendjen tuaj emocionale e tërheqin persona të ndryshëm. Ndoshta akoma nuk jeni i sigurt në ndjenjat tuaja apo në zgjedhjen e partnerit.

 

PESHORJA

 

Në sajë të informatave të reja, aktivisht po merrni pjesë në ngjarje të ndryshme në skenën afariste. Për këtë arsye nuk dëshironi të pajtoheni me disa kufizime apo me disa norma mesatare të cilat jua imponon rrethi juaj.

 

AKREPI

 

Varësisht nga situatat në të cilat gjendeni, kryesisht bëni jetë aktive shoqërore dhe shpesh gjendeni në situata që të realizoni ndonjë lidhje të re në dashuri.

 

SHIGJETARI

 

Në entuziazmin e flakët nuk jeni i gatshëm të krijoni lidhje emocionale, apo të gjeni me kujdes arsyetime në mënyrë që ti arsyetoni sjelljet në situata të caktuara. Kundër vullnetit tuaj përsërisni të njëjtat gabime.

 

BRICJAPI

 

Sjellja juaj impulseve e papritur ju bënë të silleni gabimisht, gjë që edhe më shumë e rëndon dialogun me personin e dashur. Nuk ka arsye ta komplikoni marrëdhënien tuaj dashurore apo të sfidoni besimin emocional të dikujt tjetër.

 

UJORI

 

Presioni psikologjik që kohë pas kohe po e ndieni, do të mund të ndikojë në gjendjen tuaj shëndetësore. Prandaj, mos lejoni që t’ju preokupojë më shumë se duhet.

 

PESHQIT

 

Do të kaloni momente të bukura qetësie në praninë e familjarëve tuaj. Parashikohet një ditë e këndshme për personat të cilët po përjetojnë një romancë.

 

 

Shperndaje