Horoskopi, 25 dhjetor 2020

Horoskopi, 25 dhjetor 2020

177
0

Dashi

Duhet të përpiqeni të rikuperoni një farë qetësie. Premisat janë të mira: disa planetë, në kundërshtim për dy vjet, janë bërë aktivë. Sigurisht, do të duhet të jeni të duruar për të kapërcyer të gjitha vështirësitë, por që nga viti i ardhshëm diçka do të ndodhë. Tani për tani ju mund ta gjeni veten vetëm me punë me kohë të pjesshme, ose një projekt që duhet të riorganizohet.

Demi

Mund të kaloni një ditë vërtet të këndshme nën shoqërinë e atyre që doni, falë kësaj Hëne të bukur në shenjën tuaj. Nëse keni atmosferë qetësie përreth jush, ju mund të shijoni ngrohtësinë e familjes, gjërat e vogla, si një drekë të këndshme, shtëpinë tuaj. Për ditët në vijim, përpiquni të hiqni dorë nga situatat që nuk ju bëjnë të ndiheni mirë dhe të mendoni më shumë për veten tuaj!

Binjakët

Do të jetë një ditë elektrike. Ndalimi prej pushimeve mund t’ju bëjë më të etur dhe të trazuar se sa duhet. Ju keni yje që ju ftojnë të merrni jetën në dorë për ta shkundur atë dhe detyrimi për të qëndruar i qetë për ju bëhet një pengesë për projektet tuaja, një shkak për mërzinë. Këto ditë jeni shumë të lodhur ose thjesht keni një dëshirë të madhe për të filluar një projekt që, përkundrazi, do të duhet të presë fundin e pushimeve. Prisni! Sukseset do të vijnë.

Gaforrja

Do të duhet të punoni shumë për të dëbuar mendimet melankolike dhe për ta rrethuar veten me njerëzit që doni. Kjo ditë do të jenë padyshim pak më në rënie se ato të kaluara. Edhe nëse më në fund shpëtuat nga kundërshtimi i Saturnit, ju keni kaluar shumë gjatë dy viteve të fundit! Tani ju jeni bërë një person tjetër, më i sinqertë, më pak i gatshëm të gënjeni. Nëse po përjetoni një moment trazire, duhet të ndaleni dhe ta analizoni me qetësi.

Luani

Do të jetë një ditë mjaft e debatueshme. Këto ditë kremtimesh mund të sjellin diçka të paqartë, diçka që do t’ju shqetësojë. Ju e dini që keni një aktivitet që nuk ndalet as tani, madje mund të ndiheni nervozë. Ndoshta ekuilibri, pikat e referimit, kanë ndryshuar brenda disa familjeve. Ndoshta ju mungon dikush në veçanti.

Virgjëresha

Do të jetë një ditë shumë interesante. Hëna në aspekt të mirë do t’ju bëjë të jetoni një ditë paqësore. Në orët e ardhshme mund të merrni një surprizë ose gjithsesi mund të bëni diçka interesante. Do të jetë një ditë që do t’ju lejojë të mirëpritni sfida të reja, falë Jupiterit, Saturnit dhe Mërkurit në aspektin harmonik. Nëse keni qenë në gjendje të bëni diçka të rëndësishme në muajt e fundit, bëhuni gati të merrni kënaqësi të reja në vitin 2021.

Peshorja

Do të jeni në gjendje të lini pas vetes tensionet e ditëve të kaluara dhe të shijoni një ditë më paqësore. Ju tashmë keni pasur dhuratën më të mirë që mund të keni marrë: Jupiteri dhe Saturni nuk janë më në opozitë. Tani e tutje ju mund të prisni më shumë forcë dhe emocione të reja.

Akrepi

Do të duhet të bëni shumë kujdes, përpiquni të mbani nën kontroll acarimin tuaj. Në orët e ardhshme, në fakt, ju mund të ndiheni mjaft të zhytur në mendime, të mërzitur, sepse nuk do të mund të jeni së bashku me dikë në veçanti ose thjesht sepse nuk doni të qëndroni pezull. Do të ketë nga ata që do të jenë të paduruar ose do të përjetojnë ndonjë rënie të vogël fizike. Me Hënën e kundërt, ju as nuk do të dëshironi të bëni zgjedhje të rrezikshme dhe të padrejta.

Shigjetari

Dashuria do të jetë në plan të parë. Tani e tutje do të duhet të filloni të dashuroni e të përfshiheni, sepse kur arrini ta bëni këtë, bëheni më të kthjellët dhe efektivë në të gjitha fushat e jetës suaj. Dashuria mund t’ju ​​japë gjallëri, pozitivitet dhe optimizëm. Thjesht kushtojini vëmendje personit që zgjidhni të keni pranë. Keni nevojë për një person të fortë dhe solid, është e vërtetë, por që ka edhe imagjinatë, përndryshe do të përfundonit të mërzitur!

Bricjapi

E premtja do të jetë një ditë e rëndësishme. Eshtë e mundshme që ju do të ndjeni nevojën për të bërë dhe për t’i bërë vetes një dhuratë, për të filluar të shikoni në të ardhmen në një mënyrë pozitive. Hëna në aspekt të mirë, Mërkuri në shenjën tuaj: ju po bëni diçka interesante në punë. Ju po vazhdoni të rriteni shumë, nga çdo pikëpamje, përfshirë konsensusin.

Ujori

Do të tronditeni pak, do të jeni të shqetësuar, mbase edhe nervozë për shkak të kësaj dite me humor të rënë. Bëni një përpjekje për të rimarrë një farë qetësie. Në këtë periudhë, ju keni një dëshirë të thellë për liri, për ndryshim që nuk mund ta arrini menjëherë. Ju ende do të duhet të keni durim. Dijeni, megjithatë, se më 11 shkurt do të ketë një bashkim planetësh në qiellin tuaj që është unik në llojin e vet!

Peshqit

Hëna do të jetë në një aspekt të favorshëm dhe do t’ju japë një energji të mirë. Duhet thënë që jo gjithçka shkon siç duhet. Ndoshta ju mungon pak qetësi në dashuri ose jeni të detyruar të qëndroni në një vend, por do të dëshironit ta gjeni veten diku tjetër. Nëse një agjitacion i caktuar në dashuri mblidhet tek ju, duhet të përpiqeni të jeni të sinqertë me njerëzit përreth jush

Shperndaje