HOROSKOPI 24 Gusht 2019

HOROSKOPI 24 Gusht 2019

858
0

DASHI: Ju i keni borxh një mirënjohje njerëzve që ju kanë ndihmuar në jetën tuaj, të gjithë ata mësues, të afërm, miq, shefa dhe njerëz me ndikim. Mënyra më e mirë për të shlyer atë borxh është t’i ofroni të njëjtin lloj frymëzimi një ose dy personave që njihni.

DEMI: Ju mund të mendoni se keni mirëkuptimin e një personi tjetër. Mos merrni asgjë si të mirëqenë! Nuk është se nuk mund t’i besosh këtij personi, është thjesht se ai ose ajo mund të keqkuptojë planin ose qëllimin tuaj. Bëni pak përpjekje për t’i mbajtur gjërat në rrugën e duhur në aspektin romantik.

BINJAKËT: Qëllimet e karrierës që keni tani mund të jenë shumë të larta. Të qenit i përqendruar kaq shumë në sfida të tilla madhore mund të shkaktojë shpërqëndrim në jetën e njerëzve që ju duan më shumë. Mundohuni të mos i zhgënjeni.

GAFORRJA: Rrethoni veten me njerëzit e duhur sot. Thjesht mendoni se çfarë lloji energjie dëshironi në jetën tuaj. Mos kini frikë të ndani më shumë rreth eksperiencave tuaj me këta njerëz dhe njëkohësisht besoni më shumë te ata.

LUANI: Ju i keni idetë e qarta të asaj që dëshironi në të ardhmen, por do të duhet të prisni para se të filloni. Për fat të mirë, padurimi juaj do të zbehet më vonë gjatë ditës kur të ndodhë diçka shumë pozitive. Instinktet tuaja kanë të drejtë në lidhje me gjërat, kështu që besojuni atyre si ju gjithmonë.

VIRGJËRESHA: Duke filluar nga sot, mund të prisni që ritmi i jetës tuaj të ngadalësohet pak. Kjo ulje do të ndodhë në mënyrë organike, dhe do t’ju ofrojë mundësinë për të rimbushur bateritë e harxhuara. Parashikimi është për kohë të qeta në aspektin sentimental.

PESHORJA: Ndërsa jeni i zënë duke luftuar për të gjithë kontrollin që dëshironi, ju mund të jeni duke humbur vëmendjen e njerëzve të rëndësishëm përreth jush. Tani duhet të fokusoheni te marrëdhëniet tuaja personale. Sigurisht, kjo mund të kërkojë që ju të hiqni dorë nga diçka që mendoni se me të vërtetë e dëshironi.

AKREPI: Sot mund të shkëmbeni disa ide interesante me një bashkëpunëtor. Ky person mund të ketë shumë informacione të cilat do t’ju shërbejnë në punën tuaj. Sa i përket aspektit sentimental, ujërat duken te qeta.

SHIGJETARI: Rikujtimi i së kaluarës është një mënyrë e shkëlqyeshme për të mësuar se ku mund të shkoni në të ardhmen. Kështu që mblidhuni me miqtë e vjetër ose anëtarët e familjes dhe ndani një kujtim të veçantë me ta. Në punë merrini gjërat me qetësi.

BRICIJAPI: Ndjenja juaj e dhembshurisë do të hyjë në veprim sot kur të ndjeni nevojën e brendshme për t’i ardhur në mbrojtje dikujt. Ndiqni intuitën tuaj dhe tregoni anën tuaj më të mirë. Në aspektin financiar, gjithçka do t’ju ecë mbarë.

UJORI: A keni frikë se një mik apo bashkëpunëtor po kalon përmes një rruge shumë të rrezikshme? Bëni një përpjekje shtesë për ta informuar atë rreth shqetësimeve tuaja. Në vendin tuaj të punës do të nevojitet më shumë angazhim.

PESHQIT: Bëhuni gati për të filluar një nga fazat më sfiduese dhe shpërblyese të jetës që keni pasur në një kohë shumë të gjatë. Kjo është një kohë e fuqishme edhe për bashkëpunim. Edhe në jetën sentimentale parashikohet një ditë e bukur.

Shperndaje