HOROSKOPI kinez! Cila është shenja juaj dhe çfarë tregon ajo për ju

HOROSKOPI kinez! Cila është shenja juaj dhe çfarë tregon ajo për ju

1239
0

Zbuloni shenjën tuaj sipas vitit të lindjes.

Miu: 1900, 1912, 1924, 1936, 1948, 1960, 1972, 1984, 1996, 2008

Bualli: 1901, 1913, 1925, 1937, 1949, 1961, 1973, 1985, 1997, 2009

Tigri:1902,1914, 1926, 1938, 1950, 1962, 1974, 1986, 1998, 2010

Lepuri: 1903, 1915, 1927, 1939, 1951, 1963, 1975, 1987, 1999, 2011

Dragoi: 1904, 1916, 1928, 1940, 1952, 1964, 1976, 1988, 2000, 2012

Gjarperi: 1905, 1917, 1929, 1941, 1953, 1965, 1977, 1989, 2001, 2013

Kali: 1906, 1918, 1930, 1942, 1954, 1966, 1978, 1990, 2002, 2014

Dhia: 1907, 1919, 1931, 1943, 1955, 1967, 1979, 1991, 2003, 2015

Majmuni: 1908, 1920, 1932, 1944, 1956, 1968, 1980, 1992, 2004, 2016

Gjeli: 1909, 1921, 1933, 1945, 1957, 1969, 1981, 1993, 2005, 2017

Qeni: 1910, 1922, 1934, 1946, 1958, 1970, 1982, 1994, 2006, 2018

Derri: 1911, 1923, 1935, 1947, 1959, 1971, 1983, 1995, 2007, 2019

 

Miu

Këtë muaj do i jepni prioritet absolut jetës tuaj ne çift. Do lini pas çdo gjë tjetër për te kaluar sa me tepër kohe me partnerin. Zemra do jete gjithë kohës e mbushur me gëzim. Beqaret do kenë disa probleme me miqtë dhe nuk do jene gati te bëjnë njohje te reja. Gjithësie nga mesi i muajit mund te marrin disa ftesa te papritura. Shëndeti nuk do jete i mire. Mund te keni dhimbje stomaku dhe fryrje te shpeshta. Konsumoni kumbulla te thata. Financat do jene shume te paqëndrueshme. Ne disa momente mund te keni edhe vështirësi. Ne pune do i keni idetë e qarta dhe do dini çfarë te bëni për te arritur majat.

Bualli

Do jeni shume kurajoze këtë muaj ju te dashuruarit dhe do bëni edhe gjera te jashtëzakonshme për një jete ne çift fantastike. Te gjithë do habiten me mënyrën sesi do e jetoni jetën, por me e rëndësishmja është qe gjithmonë do jeni te lumtur. Beqaret duhet te jene te duruar sepse pas javës se dyte do ju vijnë mundësitë me te mira. Shëndeti nuk do jete i keq, përveç ndonjë problemi te vogël qe mund te keni me dhembet. Financat do i keni me tepër nen kujdes kështu qe gjendja nuk do jete e keqe. Ne pune besojuni vetëm miqve te ngushte sepse disa kolege mund te mundohen edhe t’ua prishin planet.

Tigri

Nëse jeni ne një lidhje këtë muaj do filloni çdo gjë nga e para me partnerin dhe do mundoheni te mos bëni gabimet e dikurshme. Periudha me e bukur do jete java e trete. Edhe beqaret do fillojnë një lidhje me shpejt nga sa mendojnë dhe do ndihen mjaft mire. Gjendja shëndetësore do jete goxha e mire kështu qe nuk do keni për çfarë te ankoheni. Ne planin financiar do jeni tejet te kujdesshëm dhe çdo hap do e hidhni pasi ta keni menduar me kujdes. Nuk do keni probleme serioze, përveç ndonjë tronditjeje te vogël qe do kaloje shpejt. Ne pune do jeni te hapur dhe do filloni projekte te reja gjigande.

Lepuri

Për jetën sentimentale nuk duhet te shqetësoheni aspak këtë muaj juve qe jeni ne një lidhje. Partneri do ju mbaje ne pëllëmbe te dorës dhe do ju dashuroje si kurrë me pare. Beqaret duhet te pranojnë te njihen me disa persona dhe me vone, pasi te mësojnë me tepër për ta, te vendosin për hapat qe do hedhin. Gjendja shëndetësore do jete edhe me e mire. Do jeni gjithë energji dhe ekuilibër. Financat do jene te turbullta ne javët e para, por çdo gjë do stabilizohet me shpejt nga sa mendonit. Ne pune do jeni te motivuar dhe do dini si te veproni ne çdo rast. Fati do jete me ne fund ne anën tuaj.

Dragoi

Ky nuk do jete muaj shume i mire për ju qe jeni ne një lidhje. Here pas here mund te keni debate te forta me partnerin edhe për gjerat me elementare. Beqaret duhet te jene me te hapur dhe jo shume kërkues sepse nuk kane për ta ndryshuar lehtësisht statusin. Shëndeti nuk do jete ne gjendjen me te mire te mundshme. Mundohuni te ulni ynyrnat sepse do keni probleme serioze me tensionin. Buxheti nuk do jete i keq. Do dini si t’i bëni me maturi te gjitha shpenzimet dhe gjendja do mbetet e kënaqshme. Ne pune do keni energjinë e duhur për te ecur përpara dhe asgjë nuk do iu ndale.

Gjarpri

Jeta sentimentale e çifteve nuk do jete aspak e mire këtë muaj. Debate, probleme dhe zënka pa fund. Asnjeri nuk do toleroje dhe nuk do i pranoje gabimet e bëra. Edhe beqaret duhet te tregohen te kujdesshëm. Jo te gjithë personat qe i ngacmojnë kërkojnë gjera serioze. Shëndeti do jete i mire ne përgjithësi, vetëm se here pas here duhet te çlodheni e te relaksoheni. Financat duhet t’i menaxhoni me sa me shume kujdes. Po ja dolët mbanë tani çdo gjë do ece mire. Ne pune do jeni kreative dhe nuk do ndaleni para asnjë pengese qe mund t’iu dale para. java e trete do jete me e begata.

Kali

Nëse jeni ne një lidhje, këtë muaj duhet t’i merrni gjerat me seriozisht dhe te zgjidhni çdo gjë sa me shpejt te jete e mundur. Tregohuni me tolerante. Beqaret do i refuzojnë te gjitha ftesat qe do ju bëhen duke mbetur kështu te vetmuar edhe për këtë periudhe. Gjendja shëndetësore do lere për te dëshiruar. Mund te vuani nga migrena dhe mund te keni dhimbje te forta stomaku. Flisni sa me pare me mjeket specialiste. Gjendja e financave di vije duke u përmirësuar dalëngadalë. bëhuni te dhuruar dhe mos kërkoni gjithçka njëherësh. Ne pune do jeni me ambicioze dhe do bëni gjithçka te jete e mundur qe te arrini ku doni.

Dhia

Do kaloni edhe me shume kohe ma partnerin tuaj gjate këtij muaji ju te dashuruarit dhe marrëdhënia me te do jete e shkëlqyer. Beqaret do mbyllen shpesh ne vetvete dhe as qe do ju shkoje ndërmend krijimi i një lidhjeje. Fatmirësisht qe miqtë dhe familjaret do i kenë pranë. Shëndeti fatmirësisht do jete me i mire se disa kohe me pare dhe nuk do keni as shqetësimin me te vogël. Financat duhet t’i menaxhoni me diplomaci dhe kujdes ne mënyrë qete mos keni probleme. Ne pune do dini si te ecni ne rrugën e duhur dhe pak nga pak do arrini qëllimin final. Do jeni krenare për veten dhe do merrni shpërblime.

Majmuni

Këtë muaj do i përkushtoheni tërësisht partnerit tuaj dhe do kaloni momente fantastike me te. Problemet e se shkuarës do i zgjidhni menjëherë dhe do jeni te qete. Beqaret do njihen me persona te pashëm, por pa asnjë vlere dhe pa te ardhme. Kujdes! Mos hidhni hapa për te cilat te pendoheni. Shëndeti do varet nga mënyra sesi ju do silleni me veten. Po nuk u kujdeset dhe po nuk u çlodhet here pas here do ndiheni te dërrmuar dhe mund te keni shqetësime. Ne planin financiar gjithashtu priten probleme. Ne pune klima yjore do jete me e favorshme se me pare. Do dini çfarë hapash te hidhni dhe do ja dilni mbanë.

Gjeli

Duhet te mendoni me shume për jetën ne çift këtë muaj dhe ta surprizoni here pas here atë qe keni ne krah. Beqaret do jene pa fat, kështu qe sado te mundohen ta ndryshojnë statusin nuk do mundin dot. Shëndeti nuk do jete shume i mire gjate këtij muaji. Mund te ndiheni ne ankth dhe mund te keni edhe probleme me zemrën. Ne planin financiar duhet te mendoni vetëm si t’i përmirësoni te ardhurat. Po menduat te ndihmoni te tjerët keni për te pasur probleme serioze nga te cilat nuk do dilni dot. Ne pune do jeni me te matur dhe do e programoni çdo hap qe do hidhni.

Qeni

Jeta juaj ne çift do jete e shume e mire gjate këtij muaji. Do merreni vesh për çdo gjë me partnerin dhe gjithçka do ece ne rrugën e duhur. Beqaret do qëndrojnë gjithë kohës me miqtë e tyre dhe nuk do e ndiejnë nevojën për te pasur një person tjetër ne krah. Shëndeti do ketë edhe periudha delikate. Lodhja do krijoje disa shqetësime dhe stresi gjithashtu. Kujdesuni me tepër për veten tuaj. Financat do jene gjithë kohës te trazuara kështu qe tregohuni te matur me shpenzimet. Ne pune do ketë jave te vështira dhe mjaft te ngarkuara. Duhet te jeni bashkëpunues me koleget dhe te mateni para se te hidhni hapa.

Derri

Ky muaj nuk do jete aspak problematik për te dashuruarit. Debate dhe mosmarrëveshje absurde do lihen pas krahëve dhe do mendoni ne çdo moment te përjetoni emocione se bashku me partnerin. Beqaret do kenë një takim te veçante gjate javës se dyte. Shëndeti do shqetësime te vogla. Mos e ndërprisni menjëherë dietën qe keni filluar prej kohesh sepse jo vetëm do shtoni shume ne peshe, por do keni edhe shqetësime shëndetësore. Financat do varen tërësisht nga ju kështu qe kujdes me menaxhimin e tyre. Ne pune merrni edhe mendimet e shefave para se te kryeni ndonjë projekt te madh.