Horoskopi javor, 30 dhjetor 2019 deri 5 janar 2020

Horoskopi javor, 30 dhjetor 2019 deri 5 janar 2020

743
0

Ky është parashikimi i shenjave të horoskopit për këtë javë 30 dhjetor 2019 deri 5 janar 2020. Horoskopi javor evidenton se këto janë disa nga gjërat kryesore që pritet t’i ndodhin çdo shenje.

Dashi

Dashuria: Këtë javë marrëdhënia juaj do të testohet ashpër nga përgjigjet shpesh mosrespektuese që do të keni ndaj partnerit tuaj. Disa lajme që do të vijnë gjatë fundjavës do t’ju lënë të hutuar, dhe ju ndoshta do të detyroheni të merrni një vendim. Beqarët do duhet të merren me një çështje të rëndë që ata akoma nuk mund ta zgjidhin.

Puna: Impulsiviteti do të jetë në shtëpi këtë javë për Dashin i cili, sipas të gjitha gjasave, do të thotë dhe të bëjë gjithçka që do ju vijë në mend, pavarësisht nga pasojat. Do të veproni instinktivisht në vendin e punës. Mundohuni të mendoni nëse doni të ndiqni projektet tuaja dhe t’i çoni ato drejt suksesit.

Demi

Dashuria: Këtë javë disponimi me sa duket nuk do të jetë më i miri dhe indiferentizmi juaj ndaj të tjerëve do të jetë i dukshëm. Në fakt, ju mund të keni një qëndrim të matur që mund të prishë atmosferën në familje. Zemrat e vetmuara që po kërkojnë një shpirt binjak duhet të hapin zemrat e tyre nëse dëshirojnë të fitojnë dikë, përndryshe nuk do të kenë shpresë.

Puna: Ju nuk do të tregoheni mirë ndaj kolegëve dhe kjo mund të krijojë fërkime dhe thashetheme. Mundohuni të qëndroni të qetë dhe mos u mërzitni nga ndikimet mjaft të forta të Hënës. Vetëm në këtë mënyrë mund të planifikoni më mirë angazhimet tuaja dhe të vlerësoni se cilat janë përparësitë.

Binjakët

Dashuria: Në dashuri do të jetë një javë mjaft e vështirë dhe e trazuar, veçanërisht për ata që përjetojnë histori paralele. Çiftet që kanë pasur disa probleme në të kaluarën do të duhet të kërkojnë pajtim, edhe pse nuk do të jetë e lehtë. Beqarët do të duhet të merren me një çështje familjare, në të cilën u është kërkuar prania e tyre për t’u marrë me të.

Puna: Në këtë javë të parë të vitit, ankthi rritet për tu përfshirë pas një viti mjaft të nënshtruar. Sidoqoftë, ju do të jeni në gjendje të dilni falë anës tuaj revolucionare. Edhe nëse ende keni disa çështje burokratike për tu rregulluar, do të keni shumë kënaqësi të mira në punë.

Gaforrja

Dashuria: Pjesa e parë e javës do të jetë e pasigurt dhe mjaft e trazuar, me ditë nervozizmi të madh. Do të jetë më së miri të bëni një pushim dhe të përqendroheni në familje. Beqarët, nga ana tjetër, do duan vetëm të jenë vetëm. Fundjava premton të jetë mjaft e zënë për të gjithë.

Puna: Kushtojini vëmendje shpenzimeve këtë javë. Nuk ka perspektivë të madhe dhe siguri afatgjatë përsa i përket punës dhe e gjithë kjo mund të shkaktojë momente tensioni. Më mirë të vazhdohet me kujdes dhe të shmangni investimet që mund të kenë një ndikim të madh në buxhet.

Luani

Dashuria: Këtë javë në dashuri do të ketë ditë mjaft tronditëse dhe mund të vini në dyshim një ndjenjë sepse keni nevojë për stimuj të rinj. Nuk është një periudhë krize apo ndarjeje, por sqarimesh para se të arrijnë para se të jetë vonë. Do të jetë një javë e ngjeshur edhe për beqarët, të cilët do të duan të lënë mënjanë shqetësimet e tyre të përditshme për të jetuar pa kujdes dhe argëtim.

Puna: Megjithë shumë momente negative, viti i ri fillon nën kujdesin e mirë. Pritjet dhe horizontet e reja priten në lidhje me punën. Gjatë javës do të ketë ditë shumë pozitive pasi Hëna do të jetë në shenjë dhe ju mund të përfitoni nga mundësitë e papritura që do të sjellin fitime të mira.

Virgjëresha

Dashuria: Një periudhë lulëzimi në dashuri, përveç çifteve në krizë të cilët janë të destinuar të ndahen. Për çifte të qëndrueshëm dhe të lumtur, megjithatë, është koha më e mirë për të planifikuar projekte të rëndësishme. Për beqarët, kjo është java e duhur për t’u përfshirë përsëri në nivelin sentimental dhe do të ketë mundësi për të takuar njerëz intrigues.

Puna: Viti i ri fillon shumë mirë falë Jupiterit dhe Saturnit të cilët janë të favorshëm dhe do t’ju inkurajojnë të jepni më të mirën. Natyrisht, idetë dhe projektet e reja duhet të vlerësohen, por ka vërtet shumë për tu organizuar dhe mund të vendosen themele të shkëlqyera për një të ardhme të qetë pune.

Peshorja

Dashuria: Gjatë kësaj jave në dashuri gjithçka do të shkojë mirë për ata që kanë situata sentimentale të qëndrueshme. Do të ketë mosmarrëveshje në familje rreth fundit të javës, por yjet këshillojnë t’i shmangin ato. Zemrat e vetmuara do të duhet të kapërcejnë krizat e vogla emocionale dhe të qetësojnë mendjen duke u përpjekur të argëtohen.

Puna: Shumë detyra që lidhen me festat do të bien mbi shpatullat e atyre të lindur nga Peshorja dhe ngarkesa e përgjegjësisë mund t’i stresojë ata jashtëzakonisht. Ne duhet t’i kushtojmë vëmendje portofolit dhe gjithashtu të rishikojmë disa zgjedhje profesionale që nuk kanë prodhuar përparësi. Nuk do të ketë ngërç, por të presësh ndryshime pozitive një lloj auditimi duhet të bëhet.

Akrepi

Dashuria: Mund të mos jetë java ideale për komunikim, veçanërisht për çiftet. Konfliktet, për fat të keq, nuk do të zgjasin shumë, por para se gjërat të marrin një kthesë të keqe, përpiquni të gjeni ekuilibrin tuaj të brendshëm. Para se të bëni zgjedhje të rëndësishme, beqarët do të duhet të përpiqen të gjejnë edhe njëfarë stabiliteti.

Puna: Marrëdhëniet e punës mund të kthehen të favorshme deri në fund të javës, por ndërkohë stresi dhe agjitacioni do të ndjehen për shkak të kundërshtimit të Uranit. Prandaj është më mirë t’i kushtoni më shumë vëmendje propozimeve dhe t’i vlerësoni ato një nga një për të parë avantazhet e tyre reale.

Shigjetari

Dashuria: Në dashuri është koha për vendime për ata që jetojnë situata të paqarta dhe paralele. Moment i favorshëm për çiftet falë ndikimit pozitiv të Jupiterit. Do të jeni energjik dhe plot jetë dhe nuk do keni mundësi të mbani pasionin. Beqarët do jenë të orientuar drejt takimit me njerëz intrigues të cilët mund të rezervojnë befasi, i njihni më mirë ata përpara se të merrni vendime.

Puna: Pas periudhës së festës, do të jeni shumë më të vendosur dhe pozitiv në vendin e punës dhe do të zgjidhni çdo problem pa asnjë vështirësi më të vogël. Do të ketë fitime të shkëlqyera dhe situatat kritike të punës do të tejkalohen falë faktit që Marsi ka në shenjë.

Bricjapi

Dashuria: Java e parë e vitit fillon në shenjën e ndryshimeve dhe rinovimeve. Do të jetë një periudhë e rilindjes në çdo sektor, si në punë ashtu edhe në personal. Çiftet e qëndrueshme do të jenë në gjendje të mendojnë për projekte të rëndësishme si martesa. Falë tranzitit të ëmbël të Venusit, beqarët do kenë shumë mundësi të kërkojnë një shpirt binjak dhe ta gjejnë atë.

Puna: Në këtë javë do të ketë mundësi fitimi, të cilat nuk do të jeni në gjendje t’i refuzoni. Me një përpjekje shtesë ju mund të dyfishoni kursimet tuaja dhe të mendoni për një investim më të madh, ndoshta për dikë që ju intereson. Është koha për të marrë hak dhe për të shkuar përsëri në protagonistë.

Ujori

Dashuria: Dashuria gjatë kësaj jave të parë të vitit do të pësojë një ngadalësim të mprehtë. Do të detyroheni të shfrytëzoni historinë tuaj, e cila është e nevojshme për të ardhmen tuaj. Beqarët gjithashtu do e gjejnë veten duke kapur jetën e tyre, dhe ata që kanë pasur vështirësi në jetën e tyre të dashurisë do të zgjedhin të shijojnë lirinë për një kohë më të gjatë.

Puna: Në punë do të jetë e përshtatshme të ruhet roli i një personi për një performancë të mirë. Zgjedhjet e periudhës së fundit mund të jenë ekzaminuar, por kthimi mbrapa nuk do të jetë më i mundur, kështu që do të duhet të prisni. Në të ardhmen mund të ketë mundësi që do t’ju lejojnë të ndryshoni jetën tuaj profesionale.

Peshqit

Dashuria: Gjatë javës mund t’i kaloni gjendjen shpirtërore dikujt përreth jush. Do të duhet të jeni të kujdesshëm në marrëdhënien tuaj, me këtë qëndrim që rrezikoni. Nëse kujdeseni për partnerin tuaj, prisni që fundjava të flasë dhe të keni sqarime. Beqarët do bëjnë takime interesante dhe do të përpiqen të përshtaten me situatat.

Puna: Përveç fundjavës, e cila është mjaft e qartë, ditët e tjera të kësaj jave do të jenë plot tension në punë. Yjet rekomandojnë ta mbani nën kontroll gjuhën tuaj për të mos pasur mosmarrëveshje me kolegët që mund të degjenerojnë. Përkundrazi, përpiquni të harmonizoni klimën për të punuar më mirë./noa.al/