Harrojeni iPhone X! Së shpejti del në treg iPhone XI, cilësuar si...

Harrojeni iPhone X! Së shpejti del në treg iPhone XI, cilësuar si prodhimi më i fuqishëm (FOTO)

444
0

Të gjithë adhuruesit ishin në pritje të iPhonit të radhës. iPhone XI së shpejti do të dalë në treg dhe arma e tij më e fortë janë kamerat. Me plot tre kamera dimensiont e iPhone XI thuhet se do të jenë 143.9 x 71.4 x 7.8 mm, ndërsa XS është 143.6 x 70.9 x 7.7 mm.

 

iPhonë XI përmban një dizajn krejtësisht të ri, me shasinë e tij prej qelqi dhe alumini, që thuhet se është rezistenti se çdo iPhonë i prodhuar deri më tani. Me një kamer të trefishtë dhe një grup ospionesh të reja ngjyrash që përfshijnë të verdhën, vjollcën dhe jeshilen, iPhone XI është një risi.

 

Interesante është pjesa e prapme e pajisjes e cila ka një fletë te vetme xhami, kjo gjithashtu mbulon përplasjen e kamerës. Kemi një ekran 5.8 inch në pjesën e përparme. Ekrani ka madhësinë e saj të pandryshuar nga iPhone X dhe XS.

 

Kompania Apple mendon se kjo është madhësia më e përshtatshme për një celular. iPhone XI pritet të dalë në treg me 13 shtator dhe çmimet variojnë nga 1099 euro deri në 1149 euro.

 

Burimi: the INQUIRER