Galaxy Note 7 rikthehet në treg më 7 korrik

Galaxy Note 7 rikthehet në treg më 7 korrik

128
0

Sipas një raporti të ri nga Wall Street Journal, Samsung do të nisë Galaxy Note7 të renovuar më 7 korrik. Pajisja do të bëjë debutimin e saj në Korenë e Jugut, dhe duhet të mbajë një çmim prej rreth 615 dollarëve. Data e lansimit ende nuk është konfirmuar zyrtarisht nga Samsung, por duke pasur parasysh se ka pasur tashmë thashetheme në lidhje me mbërritjen më 7 korrik të Galaxy Note Fe – duket si një marrëveshje e përfunduar. Kompania, vë në dukje raporti, është duke synuar për të transportuar rreth 400.000 njësi të telefonit në vendin e tyre. Nuk ka aktualisht asnjë informacion mbi atë nëse dhe kur pajisja do të lansohet në tregjet e tjera, dhe çfarë çmimi do të ketë.

loading...