FSHF: Disiplina përjashton përjetësisht nga futbolli dy lojtarët te Kelcyres

FSHF: Disiplina përjashton përjetësisht nga futbolli dy lojtarët te Kelcyres

127
0

Komisioni i Disiplinës ka përjashtuar përjetë nga futbolli dy lojtarë të Këlcyrës, Aristidh Cole dhe Saimir Kule.

Cole është përjashtuar sepse dhunoi futbollistin e Maliqit, ndërsa Kule është përjashtuar për sjellje të gabuar ndaj zyrtarit dhe kundërshtarit.

Po ashtu, Komisioni ka marrë masa edhe ndaj trajnerit të Vllaznisë, Mirsad Jonuz. Ai është pezulluar nga detyra, sepse kundërshtoi gjyqtarin