FOTOJA duke drekuar me Kodhelin në Londër, shpërthen në mallkime Murrizi: Ju...

FOTOJA duke drekuar me Kodhelin në Londër, shpërthen në mallkime Murrizi: Ju thaftë dora atij apo asaj që na ka kapur…

591
0

Deputeti Myslim Murrizi ka reaguar ashpër për një foto të tijën të shpërnadrë në rrjetet sociale, ku shihet duke drekuar me ish-ministren Mimi Kodheli.

 

Murrizi shpjegon se kjo foto është bërë të premten në Londër në lokalin e babait të këngëtares shqiptare Rita Ora.

 

Deputeti tregon se ndodhet në Londër që prej datës 11 tetor së bashku me Kodhelin, Nimet Musain dhe Xhemal Qefalijan, për të marrë pjesë në Asamblenë Parlamentare të NATOS. Murrizi ka shpërthyer në mallkime, duke uruar që t’i thahet dora atij që ka kapur foton.

 

“Ju thafte dora atij apo asaj tru turtelli qe na ka kapur aq keq”, shkruan ai ndër të tjera.

 

Reagimi i plotë:

 

Per te shuajtur kureshtjen e Miqeve dhe per mbyllur halet e port-haleve

 

Prej dates 11 tetor dite e premte jemi 4 deputet te parlamentit Shqiptare ne asamblen parlamentare te NATOS ne Londer

 

Jam ketu me Mimi Kodhelin, Nimet Musai, Xhemal Qefalija

 

Njera foto e imja eshte me pushke duke gjuajtuar “ TURTULL”

73390766_2468573656754770_6207371771683799040_o.jpg

Jo Sokratin por te gjithe ata qe jane TURTULL nga trute e kokes

 

Foto e publikuar nga TURTULLIT e TURTULLESHAT, nuk eshte ne Tirane por te premten ne darke ne Londer ne lokalin e babait te Rita Ores

 

Aty jemi bashke te gjithe antaret e delegacionit dhe ambasadori jone ne Londer Z Qirjako Qirko

 

Ju thafte dora atij apo asaj tru turtelli qe na ka kapur aq keq

73075911_2468573680088101_1523137059772956672_o.jpg

Koha kur te prishnin biografine pse mund te jesh ne nje tavoline me

“ armikun” e klases ka shkuar ne te semes se çdo port-haleje, goje-haleje dhe turtull-haleje qysh prej dates 8 dhjetor 1990

72236969_2468573760088093_448550785073020928_o.jpg

Prej 31 marsit 1991 te gjithe deputetet e parlamentit Shqiptare ulen bashke ne parlament, ne komision parlamentar, ne çdo delegacion ku perfaqesojne Shqiperine dhe ne çdo mengjes dreke apo darke kur jane se bashku

 

I bej thirrje te gjithe ish spiuneve te sigurimit te shtetit, qe nuk pjerdh kush me per informacionet tuaja prej turtulli dhe nuk ju paguajne me 1200 leke ne muaj

 

Po ashtu i bej thirrje te gjithe enveristeve ne mentalitet te luftes se klasave qe jane pjese e sindikates se qelbesirave qe te shkruajne dhe raportojne sa te duan per takimin tim te “ papershtatshem” me zj Mimi

72631212_2468573746754761_5807824102441877504_n.jpg

“ lavdi marksiste-leninisto-enveristeve dhe goje-halisto anal-isto port-halisto turtull-haliste QELBESIRISTO”