FOTO/ “Doni luftë ju kopila, luftë do keni”, banorët e Unazës së...

FOTO/ “Doni luftë ju kopila, luftë do keni”, banorët e Unazës së Re thirrje të fortë ambasadës amerikane

139
0

 

Banorët e Unazës së Re u përplasën sot me forcat e IKMT dhe lanë një prej punonjësve të saj të plagosur.

 

Njoftimin per plagosjen e punonjesit e dha vetë IKMT. Por banoret ne faqen e krijuar prej tyre ne rrjetet sociale, ku bejne thirrje per mbeshtetje, kane bere nje postim kete te enjte edhe per ambasadat teksa thone se jane ne rrezik.

 

 

Ata i kërkojnë ndihmë ambasadës amerikane. “Nuk lejojme njeri, mjaft me dhune dhe terror”, shkruajne ata, sic e shihni ne foton me poshte:

 

JA POSTIMI I TYRE

f0e1d8fe-802d-4b3d-b1d0-6a98cc66c55a

unaze12