Flasin ekspertët: Këto janë tre ushqimet që nuk duhet të konsumoni para...

Flasin ekspertët: Këto janë tre ushqimet që nuk duhet të konsumoni para se të kryeni marrëdhënie intime

93
0

Para se të kryeni marrëdhënie seksuale nuk duhet të konsumoni disa ushqime, pasi këto ndikojnë për keq në performancën tuaj në shtrat.

Një studim i kryer së fundmi ka arritur në përfundimin se cilat janë tre ushqimet që ‘’vrasin’’ dëshirat seksuale.

Në vendin e parë renditet çokollata. Ndaj në se doni të keni një natë të zjarrtë mos konsumoni çokollatë para se të kryeni marrëdhënie seksuale.

Sipas mjekëve çokollata frenon sekretimin e testosteronit tek meshkujt dhe si pasojë ata shfaqin problem me ereksionin.

Në vendin e dytë renditet djathi. Të konsumosh djathë para se të kryesh marrëdhënie seksuale është një ide e keqe si për meshkujt ashtu dhe femrat sepse pasi të keni përfunduar aktin seksual do të  përfundoni me dhimbje barku nga pas.

Dhe në vendin e tretë dhe të fundit renditet kafja. Kjo sepse kafja rrit nivelin e ankthit, sidomos tek disa persona.

Por tek meshkujt ajo ul edhe nivelin e testosteronit dhe kuptohet se kështu ulet edhe dëshira seksuale.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

 

loading...