Festat e fundvitit/ Fluks në Kapshticë, ja sa shtetas hynë në 24...

Festat e fundvitit/ Fluks në Kapshticë, ja sa shtetas hynë në 24 orët e fundit

178
0

 

Festat e fundvitit kanë sjellë fluks lëvizjesh në doganën e Kapshticës.

Në vigjilje të Krishtlindjeve numri i shqiptarëve që kthehen në vend është i madh por ka edhe nga ata që kërkojnë të kalojnë festat në shtetin fqinj.

Mësohet se në 24 orët e fundit nga dogana e Kapshticës kanë hyrë 5532 shtetas dhe kanë dalë 2981 shtetas të huaj dhe shqiptarë.