Fati i Vangjush Dakos është caktuar, ja çfarë do të bëjë Edi...

Fati i Vangjush Dakos është caktuar, ja çfarë do të bëjë Edi Rama së shpejti!

157
0

Gazetari i njohur, Ylli Rakipi, i ftuar në emisionin “Provokacia” gjatë debatit për përgjimet e publikuar së fundi nga media prestigjioze gjermane “Bild”, të cilat kanë lidhje me dosjen “339”, ka folur edhe për fatin që e pret pas kësaj Vangjush Dakon.

Sipas Rakipit, Edi Rama e ka vërtetuar sistematikisht se është nga ata njerëz që për të mbrojtur veten e tij sakrifikon të tjerët, sado miq që të jetë dukur se i ka pasur në periudha të caktuara. Duke përmendi rastin e Sajmir Tahirit dhe të Fatmir Xhafajt, Rakipi ka hequr paralelizimin sipas të cilit, i njëjti fat e pret së shpejti edhe kryebashkiakun e Durrësit, Vangjush Dako.

“Interesin që kishte për asgjësimin e Saimir Tahirit dhe vetëm Edi Rama të shpëtonte. Interesin e Xhafajt, i cili e rrezikonte në një plan tjetër dhe vetëm të shpëtonte Edi Rama. Asgjësimin e gjithë qeverisë së vet. Po pse Arben Ahmetaj, Damian Gjiknuri i kanë fajet…?!   Vetëm Edi Rama është njeriu që duhet të shpëtojë dhe që bën të gjitha të mirat, të gjithë të tjerët mund dhe duhet të rrëzohen”, ka deklaruar Rakipi.

loading...