Fantazmat kapen nga kamera ndërsa ‘luajnë’ dhe ulërasin në një azil të...

Fantazmat kapen nga kamera ndërsa ‘luajnë’ dhe ulërasin në një azil të braktisur në Angli (Video)

1234
0

Gjuetarët e fantazmave kanë ndarë imazhe të hijeve dhe disa zhurmave “ulëritëse” të kapura në një azil të braktisur në Uells.

 

Një ekip gjuetarësh fantazmë kanë kapur imazhe përhumbëse që tregojnë një figurë të hijshme që qëndron pranë një hunde dhe në një portë në një azil mendor të braktisur.

 

Grupi i hetuesve paranormal besojnë se ata kapën provën e jetës së pasme pas një vizite të kobshme në Azilin Pool Parc në Ruthin, në veri të Uellsit.

 

Ata gjithashtu kapën audio ulërima ndërsa shkuan drejt shtëpisë së rrënuar të 200-vjeçares.

Një imazh i mërzitur i asaj që duket se është një person që lëviz brenda shtëpisë u kap edhe nga grupi Spirit Ëalkers në Ruthin, në Uellsin verior

 

Beth Hopper, 32 vjeç, që drejton Spirit Ëalkers, tha se ata zbuluan vetëm imazhin e asaj që ata besojnë se mund të ishte një fantazmë që qëndronte pranë një dritareje të hapur pasi po ktheheshin në shtëpi.

 

Fotografitë e mërzitshme tregojnë gjithashtu atë që duket se është një figurë, duke lëvizur nëpër shtëpi, dhe një formë të bardhë në bazat e rezidencës.

 

Pamjet shqetësuese kapën gjithashtu ato që dukeshin se ishin zhurma groë të rritura ’dhe scre ulërima’ pasi ata drejtuan kamerën e tyre përmes një dritare të thyer.

 

Grupi me katër forca kishte shkuar i armatosur me pajisje të specializuara, përfshirë kamerat e shikimit të natës dhe pajisjet EVP (fenomene elektronike të zërit) në 10 gusht.

 

Nëna e tre fëmijëve Beth, nga Chester, tha: ‘Ne po filmonim përmes një dritare të thyer dhe thjesht nuk mund të shpjegohej tingullin e madh që kam dëgjuar në film kur u ktheva në makinë.

 

“Rreth një minutë e pesë sekonda në xhirime, unë mendova:” Çfarë dreqin është? ”

 

‘Unë gjithashtu i mora ato britma në fenomenet e zërit elektronik. Ishte mjaft shqetësuese. Njerëzit më kanë thënë që mund të dëgjojnë tingullin e torturave.

 

Beth tha që ajo kishte vizituar azilin mendor disa herë dhe, në një kohë, zbuloi se një vajzë që po e vizitonte ndihej sikur një infermiere po qëndronte menjëherë pranë saj.

 

 

“Do të kishim dëgjuar gjithashtu raporte të një ish-pacienti atje, i cili mendon se është një ushtar romak dhe që marshon lart e poshtë korridorit dhe hedh gurë në njerëz,” tha ajo.

 

‘Unë u gëzova që dola në fund! Por atëherë kur e pamë një hundë të varur nga një dritare që nuk i kishim parë me pishtarët para se të hynim.

 

‘Nuk vonoi ta ndriçova foton më vonë që pamë se çfarë mund të ishte një figurë në dritare. Ishte goxha e mërzitur. ‘

 

 

Beth ndjeu se ‘shpirtrat’ në pronë mund të përpiqeshin të dërgonin sinjale të dhimbjes në të cilën gjenden, dhe se ata mund të tërhiqen prej saj për shkak të ‘personalitetit të saj flakërues’.