ERSIL YMERI : JAM I GEZUAR QE SHENOVA PER KAMZEN , POR...

ERSIL YMERI : JAM I GEZUAR QE SHENOVA PER KAMZEN , POR ME VJEN KEQ PER TRAJNIERIN E “PARTIZANIT” QE IKU PER GOLIN TIM

946
0

Pas asaj fitoreje e cila do mbahet mend gjatë nga stafi teknik , I “Kamzes” , por natyrshem edhe nga autori i golit , ndaj “Partizanit”, futbollisti Ersil Ymeri , I ndodhur këtë të djelë në vëndëlindje , në qytetin e Koplikut , si gjithënjë i thjesht , aspak “kapadai”, pranon të intervoistohet për revisten “Fjala”, duke treguar emocionet e atij goli të duhur për ekipin e tij “Kamza” ku luan prej tre vitesh . Realisht është ndër të paktet futbollist që pas ngjitjes në kategori të parë të “Kamzes”, të vijojnë kontributin përseri , me këtë skuader . – Po u ndjeva më shumë se i gëzuar , kur shenova , për vetë faktin se kontribuova per sigurinë e ekipit në suiperligë , por edhe që i shenova ekipit legjëndë të futbollit Shqiptar “Partizani”. Ah , për pyetjen , se si ndihem që për “faj” të golit tim , ikën trajnieri Italian I Partizanit , nuk më vjenë mire  , por ky është futbolli , dikush gëzon , dikush , hidhëron , e vijon me tej pergjigjen e pyetjes sone Ymeri . Një tjeter pyetje , të ciles I ka dhë pergjigje futbollisti Ymeri , ishte si vlerson humbjen e rradhes të “Vllaznise” në Korçë? – Sinqerisht më vjen keq , unë jam rritë tek akademia Vllaznia . Aso kohe ishim një ekip solid dhe premtues për “Vllazninë” e rritur , por nuk e kuptoj përse na lanë të shperndahemi . – Po për “Veleçikun” skuadra e qytetit tend , çfarë mendimi keni ? -Oh e pash pjesen e pare të ndeshjes , ky farmacion duket se është në rrugë të mbarë , për tu ngjitur një kategori me lartë . Ishte kjo pergjigjia e futbollistit Ymeri . Dhe s’fundmi , gjithëçka i dedikoni familjes suaj , për këtë arritje tuajen në futboll , përse , thjeshtë bëni “detyren” apo ? – Jo , thot duke qeshur , këtu në këtë rast është tejkalim detyre . Pa mbeshtetjen e familjes , un nuk do isha , këtu ndaj dhe kur jam në fushen e lojes aty e kam mëndjen , ndoshta pikrisht dhe kjo më jep forcen e duhur për tu’a shperblyer , interesimin e tyre , ndaj meje .