Elvana Gjata i kujton Alberijes të shkuarën me partnerin problematik: “Kemi lindur...

Elvana Gjata i kujton Alberijes të shkuarën me partnerin problematik: “Kemi lindur për të vuajtur!”

309
0

Elvana Gjata i është rikthyer fuqishëm pasionit të saj, muzikës, pas ngjarjes së rëndë që ndodhi në ish-Bllok, ku mbeti i vrarë një person dhe të plagosur dy të tjerë, ku u përfshi emri i këngëtares dhe i të fejuarit të saj, Ervin Mata.

Së fundmi ajo ka publikuar këngën më të re të titulluar “Tavolina e Mërzisë”, duke lënë kështu pas të shkuarën dhe duke vijuar karrierën.

Mirëpo, një histori të ngjashme ka pasur edhe një këngëtare tjetër shqiptare, Alberie Hadërgjonaj. Bashkëshorti i kësaj të fundit ka qenë në burg disa vite më parë dhe u përfol se ai ishte arrestuar për trafik droge.

Vetë këngëtarja ka vendosur të reagojë përmes llogarisë në Instagram, ku ka postuar pjesë nga klipi i ri i Elvanës dhe mbishkruan: “Ja një Alberi tjetër që nuk e mposht asgjë. Kjo është historia ime dhe nga pafajësia jam gjykuar. Po përgjigja=kemi lindur për të vuajtur. Bëjmë art deri në vdekje! Kurrë mos ndalo. Lart e më lart të gjitha femrat shqiptare. Elvana (emoji mbretëreshe).”

Si duket, Elvana Gjata me historinë e saj, i ka kujtuar Alberijes të shkuarën me partnerin problematik!