Ekzekutimi i një gruaje në mes të lokalit, vrasje për xhelozi/ Kush...

Ekzekutimi i një gruaje në mes të lokalit, vrasje për xhelozi/ Kush janë tre personat më të kërkuar nga policia (Emrat dhe fotot)

445
0

Policia e Shtetit ka publikuar emrat dhe fotot e tre personave të tjerë, që janë dënuar me burgim të përjetshëm dhe janë shpallur në kërkim nga ana e policisë. Tre personat e shpallur në kërkim janë: Sokrat Ruda, Jani Alia dhe Artur Kuliçi.

 

Njoftimi i plotë i policisë:

 

Ja 3 të kërkuarit e radhës, objekt i punës së Njësisë së Kërkimit

I dënuari me burg përjetë Sokrat Ruda

 

Në datën 8 qershor 1995, në lagjen “Isa Boletini”, Vlorë, shtetasi Sokrat Ruda ka vrarë me armë zjarri për motive të dobëta xhelozie shtetasin Z. D.

 

Sokrat Ruda është dënuar me burgim të përjetshëm nga Gjykata e Rrethit Gjyqësor Vlorë, për veprat penale “Vrasja me paramendim” dhe “Armëmbajtja pa leje”.

 

– I dënuari me burg përjetë Jani Alia

 

Në datën 1 maj 2016, në një lokal në Tiranë, shtetasi Jani Alia ka vrarë me armë zjarri shtetasin E. Ç.

 

Jani Alia është dënuar me burgim të përjetshëm nga Gjykata e Shkallës së Parë Tiranë, për veprën penale “Vrasja me paramendim”.

 

– I dënuari me burg përjetë Artur Kuliçi

 

Në datën 6 mars 2013, në një lokal nate në Tiranë, shtetasi Artur Kuliçi, pas një konflikti me disa persona të tjerë, ka qëlluar me armë zjarri duke rrezikuar jetën e disa personave dhe si pasojë ka mbetur e vrarë me armë zjarri shtetasja S. T.

 

Artur Kuliçi është dënuar me burgim të përjetshëm nga Gjykatës e Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprat penale “Vrasja në rrethana të tjera cilësuese” dhe “Armëmbajtja pa leje”.